Foto: AP/Scanpix

Vismaz 31 cilvēks gājis bojā, bet desmitiem ir ievainoti trešdien piecos sprādzienos Sīrijas pilsētā Alepo, atsaucoties uz amatpersonām, vēsta raidsabiedrība BBC.

Četri no sprādzieniem notikuši Sadallāha al Džabiri laukumā pie virsnieku kluba un viesnīcas. Piektais sprādziens atskanējis vairākus simtus metru tālāk pie vecpilsētās nomales. Vismaz divos gadījumos sprāgušas mīnētas automašīnas, vēsta valsts mediji.

Bojāgājušo skaits var vēl pieaugt, norādījušas amatpersonas. Opozīcijas organizācijas "Sīrijas Cilvēktiesību observatorija", atsaucoties uz avotiem slimnīcās, pavēstījusi, ka bojā ir gājuši vismaz 40 cilvēki.

Valsts mediji sprādzienos vaino "teroristus", bet opozīcijas aktīvisti uzskata, ka eksplozijas organizējuši valsts drošības dienesti, lai diskreditētu nemierniekus un miermīlīgos protestētājus.


Valdību atbalstošie telekanāli pārraidījuši sižetu, kurā redzams, kā no drupām tiek izcelti cilvēku ķermeņi. Vairākām daudzstāvu ēkām laukuma malās ir nobrukušas fasādes.

Alepo turpinās bruņoto nemiernieku un valdības spēku cīņas. Pagājušajā nedēļā nemiernieki paziņoja par jaunas ofensīvas sākumu Alepo, cenšoties pārņemt pēc iespējas vairāk pilsētas rajonu.

Otrdien Libānas grupējuma "Hezbollah" televīzija un Sīrijas režīmu atbalstošais laikraksts "Al Diyar" ziņoja, ka Sīrijas prezidents Bašars al Asads uz Alepo nosūtījis tūkstošiem papildus karavīru, lai pieveiktu nemierniekus pilsētā.

Alepo ir valsts ekonomiskais centrs, kas atrodas nozīmīgu ceļu krustpunktā un Turcijas robežas tuvumā. Nemierniekiem, iegūstot kontroli pār pilsētu, būtu brīvs ceļš ieroču un citu rezervju piegādei no Turcijas. Tāpēc kontrole pār pilsētu ir stratēģiski svarīga abām karojošajām pusēm.

Sīrijas konflikts turpinās jau kopš 2011. gada marta. Tautas sacelšanās pret valdošos iekārtu pāraugusi bruņotā nemiernieku un prezidenta Bašara al Asada režīma cīņā. Saskaņā ar ANO datiem, konfliktā gājuši bojā jau vairāk nekā 20 000 cilvēku, pārsvarā civiliedzīvotāji.

Kopš sacelšanās sākuma ANO Drošības padome ir mēģinājusi atrast veidus, kā atrisināt konfliktu. Tomēr pieņemt stingras sankcijas pret Asada režīmu Drošības padomei tā arī nav izdevies, jo jau trīs reizes ANO rezolūcijasSīrijas jautājumos bloķēja Krievija un Ķīna. Pēc sava piedāvātā miera plāna izgāšanās, kurš paredzēja vardarbības pārtraukšanu un sarunu sākšanu starp opozīciju un valdību, savu amatu pameta  ANO un Arābu līgas īpašais sūtnis Sīrijas jautājumos Kofi Annans.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!