'Charlie Hebdo' uzbrucēji nogalināti; Parīzē bojā gājuši četri ķīlnieki (teksta tiešraides arhīvs)
Foto: AFP/Scanpix

Piektdien netālu no Parīzes un arī Parīzes teritorijā notika divas vērienīgas operācijas, policijai dodoties aizturēt trešdienas asiņainajā uzbrukumā laikraksta "Charlie Hebdo" redakcijai aizdomās turētos, kā arī teroristus, kuri lielveikalā sagrāba ķīlniekus, pieprasot brāļu Kuači atbrīvošanu, vēsta ārzemju mediji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Brāļu Saida un Čerifa Kuaši aizturēšanas operācija notika tipogrāfijā Damartinas en Goeles pilsētiņā 35 kilometrus no Parīzes. Francijas mediji ziņoja, ka gūstā saņemts viens ķīlnieks. Aizdomās turētie policijai paziņojuši, ka ir "gatavi mirt mocekļu nāvē", ziņo Francijas mediji.

Notikuma vietā ieradās apmēram 1500 policisti, specvienību karavīri un snaiperi. Ar teroristiem tika veiktas arī pārrunas.

Piektdien pa dienu kāds bruņots vīrietis sagrāba ķīlniekus košera veikalā Parīzē, pieprasot brāļu Kuaši atbrīvošanu. Arī uz šo notikuma vietu devās iespaidīgi drošībnieku spēki, un praktiski vienlaicīgi sākās abas operācijas, kurās bojā gāja brāļi Kuaši un viens no ķīlnieku sagrābējiem lielveikalā. Sieviete, kura arī, iespējams, piedalījusies ķīlnieku sagrābšanā lielveikalā, vēl ir uz brīvām kājām.

Damartinas ķīlnieku izdevās atbrīvot. Savukārt apmēram 10 cilvēki izglābās no košera veikala, taču mediji ziņo arī par četriem bojā gājušiem ķīlniekiem Parīzes operācijā.

Portāls "Delfi" visas dienas garumā veica teksta tiešraidi par notikumiem Francijā.

Parīzes šāvēju vajāšana
Pateicoties tam, ka pēc sarunas ar medijiem Kulibalijs nepārtrauca zvanu, policijai bija iespēja dzirdēt, kas notiek košera veikalā. Iebrukums tika veikts brīdī, kad terorists iesāka ikvakara lūgšanu. 
Francijas Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka pretēji iepriekš izskanējušai informācijai, cilvēks, kurš slēpies tipogrāfijā Dramartinā, bijusi grafikas dizainere, nevis ēkas īpašnieks. Ķīlniece slēpusies zem kastēm ēkas otrajā stāvā un ar īsziņu starpniecību sazinājusies ar policiju, informē “ABC News”.
Ziņo “ABC News”. “Tā ir acīm redzama izgāšanās. Ja mirst 17 cilvēki, tas nozīmē, ka bija robi [drošības sistēmās],” pavēstījis Francijas premjerministrs Manuels Valls.
“ABC News”: Atklātas vēl vairākas detaļas no teroristu zvaniem uz Francijas telekanālu BFMTV. ‘’Mani, Šerifu Kuaši, “Al-Quaeda” nosūtīja uz Jemenu un šeihs Anvars Al-Avlaki, lai miers viņa pīšļiem, bija tas, kurš mani finansēja,’’ televīzijai pastāstījis vīrietis, kurš sevi saucis par Kuaši.
“ABS News”: Francijas varasiestādes paziņojušas, ka košera veikalā nogalināti četri ķīlnieki un viens uzbrucējs.
Savās mājās sāk atgriezties netālu no košera lielveikala dzīvojošie, ziņo BBC.
Brāļi Kuaši neesot zinājuši, ka tipogrāfijā, kurā viņi ielauzās, bijis arī ēkas īpašnieks, atsaucoties uz Francijas iekšlietu ministra Bernāra Kazenēva paziņojumu informē "ABC News". Tipogrāfijas īpašnieks, brīdī kad ēkā ielauzās brāļi, esot paslēpies.
Viens no Parīzes šavējiem bijis saistīts ar teroristiskā grupējuma “Al-Qaeda” atzaru Jemenā. Teroristi jau sen vēlējušies veikt uzbrukumus Rietumiem, ziņo AFP.
ASV prezidents Baraks Obama savukārt izteicis cerību, ka "šābrīža draudi" Francijā "ir novērsti", ziņo CBSN.
Sky News: Francijas Nacionālās asamblejas pārstāvis Žaks Mijārs - tas ir karš, nav šaubu!
Svētdien Francijas prezidents kopā ar vēl vairākiem Eiropas valstu līderiem - Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu, Vācijas kancleri Angelu Merkeli, Spānijas premjerministru Mariano Pahoju - Parīzē piedalīsies piemiņas pasākumā žurnāla slaktiņā bojā gājušajiem. 
Francijas prezidents tāpat apstiprināja, ka teroristu aizturēšanas operācijā Parīzē bojā gājuši četri cilvēki.
https://twitter.com/TruthSeeker747/status/553627730336428032
"Vienotība ir mūsu labākais ierocis!" saka Francuā Olāns. "Mēs esam nācija, kas nav iebiedēta un es vēlreiz gribu paust cieņu mūsu drošības sargiem."
Tai pašā laikā prezidents norāda, ka cīņa vēl nav gala un aicina Francijas sabiedrību būt vienotiem.
Francijas prezidents Olāns uzrunā TV tiešraidē pateicas policistiem un žandarmiem par darbu šajās divās operācijās: "Es lepojos ar viņu darbu"!"
Francijas televīzija BFMTV pārraidījusi telefoninterviju ar vīrieti, kuru viņi identificējuši kā ķīlnieku sagrābēju košera lielveikalā. Vīrietis pavēstījis, ka pārstāv teroristisko grupējumu “Islāma valsts”, ziņo BBC.
Parīzes ķīlnieku sagrābējs esot paguvis sazvanīties ar vietējo TV, paziņojis, ka esot Islāma valsts pārstāvis.
Raidsabiedrība BBC ziņo, ka kādā juvelierizstrādājumu veikalā Francijas pilsētā Monpeljē bruņots vīrietis sagrābis ķīlniekus. Šobrīd nav zināms vai tas saistīts ar abām pārējām ķīlnieku krīzēm.
ASV Federālās izmeklēšanas birojs sociālajā tīklā “Twitter” informē, ka Francijas policija šobrīd cenšas noteikt aizdomās turētas sievietes atrašanās vietu.
Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kazenēvs atteicies komentēt abās operācijās ievainoto un bojā gājušo skaitu, informē CNN.
Sieviete, kura izsludināta meklēšanā saistība ar policista nošaušanu ceturtdien, bijusi līdzdalībniece arī ķīlnieku sagrābšanā košera veikalā Parīzē. Viņai izdevies izbēgt, kad policija sākusi ķīlnieku atbrīvošanas operāciju, ziņo CNN.
Hakeru grupa “Anonymous” publicējusi video, kurā sola atriebties par teroristu uzbrukumiem, slēdzot džihādistu mājaslapas, ziņo BBC.
Policija turpina pārmeklēt košera veikalu, ziņo “Sky News”. Atrastas nezināmas personas mirstīgās atliekas. Policijas pārstāvji pieļauj iespēju, ka tas bijis vēl viens šāvējs.
Francijas mediji ziņo, ka aizdomās turētā sieviete nav atradusies lielveikalā. Tajā esot bijis vēl viens vīrietis, un tiek uzskatīts, ka viņam izdevies izbēgt, informē “Sky News”.
http://www.skats.lv/zinas/latviete-francija-sajuta-ka-vadzis-ir-luzis.d?id=45432016
"ABC News" ziņo, ka Damartina pamazām atgriežas pie ierastā dzīves ritma - atvērta satiksme un skolā atgriezušies bērni, kas tika evakuēti operācijai sākoties.
Hajata Bumedjēna un Amedijs Kulibalijs, kas tiek turēti aizdomās par ceturtdien notikušo policistes slepkavību, domājams, ir tie paši, kas piektdien sagrābuši ķīlniekus košera veikalā, ziņo “Sky News”. Aizdomās turētais Amedijs Koulibalijs piederot tai pašai džihādistu grupai, kurā darbojas Kuaši brāļi. Pēc policijas operācijas tiek ziņots, ka Koulibalijs ir nogalināts. https://twitter.com/BennyW1989/status/553598941674344448
CNN ziņo par vismaz 10 cilvēkiem, kas izglābti no Parīzes košera veikala, kā vēsta policijas pārstāvji. Savukārt aizdomās turētajai sievietei izdevies izbēgt. Viņas pārinieks, kā ziņots, ir nogalināts policijas apšaudē.
https://twitter.com/chasing_duende/status/553597428088455169
Nogalināti vismaz četri no ķīlniekiem, kuri atradušies košera lielveikalā Parīzē, atsaucoties uz avotiem policijā informē ziņu aģentūra “Reuters”.
AFP fiksējuši ķīlnieku izvešanu no košera veikala Parīzē
Aģentūra "Reuters" ziņo, ka nogalināts esot arī Parīzes ķīlnieku sagrābējs.
Tiek solīta drīza preses konference Damartinā, kur slēpās brāļi Kuaši. 
Brāļi nepadevās bez cīņas, esot apšaudījuši policijas spēkus, kas ielenca viņu slēptuvi.https://twitter.com/FahmidaMiller/status/553589617426182144
CNN ziņo, ka no Parīzes košera veikala tiek izvesti sagrābtie ķīlnieki.
Atbrīvoti esot arī ķīlnieki Parīzē, TV tiešraidē parādīja ātro palīdzību, kas aizbrauca no notikuma vietas.
Ķīlnieks, kuru gūstā bija saņēmuši brāļi Kuaši, esot atbrīvots, vēsta ziņu aģentūra AFP.
https://twitter.com/PepsiGro/status/553587355354161154
https://twitter.com/jmcmesquita/status/553587608916598784
Atsaucoties uz savu informācijas avotu, aģentūra AFP ziņo, ka brāļi Kuaši esot nogalināti.
Izskatās, ka no košera veikala tiek izvestas mediķu nestuves. Pa to laiku turpinās šāvieni tipogrāfijā, kurā slēpjas brāļi Kuaši.
Televīzijas tiešraidē redzams, ka košera veikalam piebrauc ātrās medicīniskās palīdzības mašīnas.
Izskatās, ka “spēlei tuvojas beigas”, raksta “Sky News”.
ABC News televīzijas tiešraidē ziņo, ka sprādzieni un šāvieni dzirdami abās krīzes vietās.
Notikuma vietā redzami dūmi, kas ceļas no ēkas. Iespējams, noticis vēl viens mazs sprādziens. Vismaz divi cilvēki redzēti iznākam uz ēkas jumta, ziņo BBC.
Foto no krīzes vietas ("Sky News")
Industriālajā rajonā, kur ielenkti par uzbrukumu “Charlie Hebdo” redakcijai aizdomās turētie Kuaši brāļi, atskanējuši vairāki sprādzieni, ziņo “Sky News”.
Netālu no lielveikala, kurā pieci līdz seši cilvēki saņemti par ķīlniekiem, ieradies ātro palīdzību konvojs, ziņo “Sky News”.
Košera lielveikala ķīlnieku sagrābēji draud, ka nogalinās cilvēkus, ja policija uzbruks ielenktajiem brāļiem Kuaši, ziņo AP.
Snaiperi ciematā. Foto: AFP
Police are helping people leave area around kosher supermarket in eastern Paris http://t.co/jMOZXPaSOJ pic.twitter.com/vs59NiKdQz— BBC Breaking News (@BBCBreaking) January 9, 2015
Skolēnu evakuācija Police prepare to evacuate children from the local primary school in Dammartin #parissiege pic.twitter.com/qB0N91Wj9U— Robert Nisbet (@RobNisbetSky) January 9, 2015
Ķīlnieku sagrābējs košera veikalā pieprasījis brīvību ielenktajiem Kuaši brāļiem, atsaucoties uz avotu policijā, ziņo Francijas mediji.
Skolēni, kas atradās skolā netālu no teroristu Kuaši ielenkšanas vietas, ir aizvesti uz vietējo sporta zāli, kur nodoti vecākiem, ziņo “Sky News”.
Košera lielveikalā tiek turēti līdz pieciem ķīlniekiem, ziņo “Al Jazeera”.
Policija aicina īpašniekus slēgt visus veikalus uz Parīzes vēsturiskās ebreju ielas “Rue des Rosiers”, ziņo “Sky News”.
Aculiecinieki ziņo, ka netālu no brāļu Kuaši ielenkšanas vietas manīts tanks. Pēc fotogrāfijas gan nav nosakāms, vai kaujas tehnikai ir kāda saistība ar operāciju, vai tā vienkārši tiek vesta garām. "@rm867: There's tank near the #Paris hostage scene @TelegraphNews http://t.co/dJjIHGWiGz (Pic: Heathcliff O'Malley) pic.twitter.com/wc911so3z3"— Aditi Malhotra (@aditi_malhotra_) January 9, 2015
Divas personas, kuras tiek turētas aizdomās par ceturtdien notikušo policistes slepkavību, domājams, ir tie paši, kas piektdien sagrābuši ķīlniekus košera veikalā, ziņo “Sky News”. Aizdomās turētais Amedijs Koulibalijs piederot tai pašai džihādistu grupai, kurā darbojas Kuaši brāļi.
Foto: "Reuters"
Policija aptur divus jauniešus uz motorollera, kas ieradušies uz ķīlnieku krīzes vietu Parīzē. Foto: "Reuters"
Francijas Iekšlietu ministrija noliedz ziņas par diviem Parīzes veikalā nogalinātiem cilvēkiem.
Francijā vienlaicīgi notiek divas ķīlnieku krīzes: ar uzbrukumu “Charlie Hebdo” saistītie Kuaši brāļi ir ielenkti un sagrābuši ķīlnieku ciematā aptuveni 35 kilometrus no Parīzes, bet kādā Parīzes pārtikas lielveikalā bruņots uzbrucējs sagrābis vairākus ķīlniekus.
Notikumi Parīzes veikalā: aculiecinieki stāsta, ka vīrietis sācis šaut, tiklīdz ienācis pārtikas veikalā, ziņo “Sky News”.
Foto: AFP
Šīs personas esot saistītas ar ceturtdien notikušo policistes slepkavību #ParisShooting French police release mugshots of man & woman linked to policewoman killing http://t.co/zLMMsgjCsO pic.twitter.com/L1IZnMWjg1— Daily Star (@Daily_Star) January 9, 2015
Heavy security presence in town by paris airport where one of two hostage situations under way. pic.twitter.com/qYXSqm1yRi— Richard Engel (@RichardEngel) January 9, 2015
BREAKING PHOTO: Man that is holding hostages in the second location in #Paris pic.twitter.com/w8HJbxTHw2— Israel News Alerts (@ILNewsAlerts) January 9, 2015
Good pics via Twitter from the scene of Paris supermarket (witholding names for time being) #Vincennes pic.twitter.com/UslCXRfEmO— Mark Frankel (@markfrankel29) January 9, 2015
Parīze. Foto: AFP
Pārrunu veicēji mēģinās panākt mierīgu krīzes atrisinājumu, aicinot Kuaši brāļus padoties un paust savu viedokli tiesā, “Sky News” skaidro Skotlendjarda bijušais speciālo operāciju komandieris Rojs Rams.
Aģentūra AFP ziņo, ka Parīzes ķīlnieku krīzē ir divi nogalinātie. Oficiālas informācijas nav.
Foto: "Reuters"
“Twitter” lietotāji ziņo, ka tiek slēgtas divas Parīzes metro stacijas. Tikmēr galvaspilsētā policisti staigā ar pistolēm rokās, vēsta “Sky News”.
https://www.delfi.lv/news/world/other/al-qaeda-apmaciba-jemena-un-celojums-uz-siriju-kas-ir-brali-kuasi.d?id=45430944
Un civil s'est rendu les mains sur la tête, juste un passant semble-t-il (non confirmé) pic.twitter.com/V8GSAGvrYs— david_dlr (@daviddlr) January 9, 2015
Košera lielveikalā bruņots uzbrucējs sagrābis vairākus ķīlniekus, ziņo “Reuters”. Visā Parīzē tiek slēgti košera restorāni, ziņo “Sky News”.
Incidentā veikalā viens cilvēks ir ievainots, kāds avots atklājis aģentūrai “Reuters”.
AFP ziņo, ka Parīzes austrumos izcēlusies vēl viena apšaude. Bruņots vīrietis sagrābis ķīlnieci košera pārtikas veikalā.
https://www.delfi.lv/video/delfi/video-policija-ielenc-charlie-hebdo-uzbrucejus-brali-esot-gatavi-mirt-moceklu-nave.d?id=45430748
Foto: AFP
Notikuma vietā ir “klusi un mierīgi”, iespējams, ka policija “velk laiku”, ziņo “Sky News” korespondents.
Raidsabiedrības “Sky News” avoti ziņo, ka ķīlnieks esot 26 gadus vecs vīrietis – pretēji iepriekš ziņotajam, ka sagūstīta ir sieviete.
“Al Jazeera” analizē, ka teroristu, kuri paziņojuši, ka ir gatavi mirt, mērķis varētu būt nogalināt pēc iespējas vairāk policistu, ja sāksies uzbrukums. Jāņem vērā, ka pēdējās 48 stundas kopš uzbrukuma “Charlie Hebdo” redakcijai, bēgļi, domājams, nav gulējuši un pienācīgi ēduši.
Telekanāls “Al Jazeera” norāda, ka Francijas policija drošības apsvērumu dēļ informāciju par operācijas norisi atklāj ļoti minimāli. Žurnālisti jaunumus varētu uzzināt pat tikai pēc tam, kad krīze jau būtu atrisināta.
Netālu no ielenktā kompleksa esošās skolas ir evakuētas, ziņo BBC.
Policija telefoniski sazinājusies ar teroraktā aizdomās turētajiem ķīlnieka sagrābējiem, atsaucoties uz Francijas amatpersonu, ziņo aģentūra AP.
Policija paziņo, ka ceturtdien notikušais incidents Parīzē, kurā nošauta policiste, tomēr ir saistīts ar uzbrukumu "Charlie Hebdo”. Uzbrucējs bijis ciešs Šerifa Kuači sabiedrotais, ziņo Francijas radio “Europe 1”.
Foto: AFP
Militārie helikopteri laukos pie ciemata izsēdina specvienību karavīrus, no notikuma vietas ziņo “Sky News” korespondents.
Ministrs: Ir "gandrīz droši", ka ēkā pie Parīzes ielenktie aizdomās turētie ir uzbrukumu "Charlie Hebdo" sarīkojušie brāļi (LETA).
“Ej prom no šejienes! Mēs nenogalinām civilos,” aizdomās turamie teikuši kādam aculieciniekam, ierodieties industriālajā ēkā, ziņo “Sky News”.
Field near printers has become a makeshift helicopter pad for airforce and gendarmerie Puma helicopters #charliehebdo pic.twitter.com/O5VQOFpWlV— Robert Nisbet (@RobNisbetSky) January 9, 2015
Foto: AP
Sagrābtais ķīlnieks, domājams, ir sieviete, norāda “Sky News”.
Sieviete, kuras auto uzbrucēji šorīt nolaupījuši, esot vīriešos atpazinusi par uzbrukumu “Charlie Hebdo” aizdomās turētos. Apšaude notikusi, kad auto ar bēgļiem pietuvojies policijas ceļa kontrolpunktam. Pēc tam notikusi pakaļdzīšanās līdz pašreizējai krīzes vietai, ziņo “Sky News”.
Zināms, ka uzbrucēji ir labi bruņoti.
Laukā netālu no noliktavas, kurā risinās ķīlnieku krīze, ar helikopteru nolaidušies mediķi, ziņo “Al Jazeera”.
Olands paziņo, ka pēdējos mēnešos Francijā ir novērsti vairāki terorakti.
Foto: "Reuters"
Francijas prezidents Fransuā Olands televīzijā uzrunā tautu.
Aizdomās turētie pārrunās ar policiju paziņojuši, ka ir “gatavi mirt kā mocekļi”, atsaucoties uz Francijas medijiem, ziņo “Sky News”.
Kā viss sākās: https://www.delfi.lv/news/world/other/uzbrukuma-satiras-zurnala-charlie-hebdo-redakcijai-parize-nogalinati-12-cilveki-francija-piemin-upurus.d?id=45421478
Specvienības karavīrs redzams uz noliktavas jumta, kurā atrodas uzbrucēji un ķīlnieks, ziņo AFP.
Foto: AP
Notikuma vietā pulcējas tūkstošiem policistu un pretterorisma spēku karavīru. Ieradušās simtiem policijas automašīnu, bet gaisā lido vairāki helikopteri, apraksta BBC.
Starp policiju un bruņotajiem uzbrucējiem notiekot pārrunas, informē BBC.
Foto: AP
Viens no brāļiem Kuašiem izgājis apmācību pie “Al Qaeda” teroristiem Jemenā, otrs sēdējis cietumā par saistību ar džihādistu vervēšanas tīklu, ziņo CNN. Abi vasarā esot bijuši Sīrijā.
Operācijas rajonā slēgtas skolas un cilvēkiem ieteikts palikt telpās, ziņo BBC.
Foto: "Reuters"
“Francijā ir karš pret terorismu, nevis reliģiju,” paziņojis Francijas Iekšlietu ministrs.
Operācija notiek industriālā rajonā, aizdomās turēti ar ķīlnieku atrodoties kādas tipogrāfijas noliktavā, ziņo “Al Jazeera”.
Francijas policija apstiprina, ka aizdomās turēti varētu būt sagrābuši ķīlnieku, ziņo AP.
Virs pilsētiņas riņķo policijas helikopters, ziņo AFP.
Lidojumi no netālu esošās Šarla de Gola lidostas ir atcelti.
Francijas amatpersonas noliedz, ka apšaudē būtu kāds bojāgājušais, ziņo BBC.
Foto: AFP
Pēc apšaudes, kurā vismaz viens cilvēks nogalināts un vairāki ievainoti, uzbrucēji sagrābuši vismaz vienu ķīlnieku no celtniecības objekta.
Policija ielenc apkārtni, kur, domājams, atrodas uzbrucēji, ziņo CNN.

Ziņas par apšaudi pienāk 48 stundas pēc uzbrukuma laikrakstam, kurā tika nogalināti 12 cilvēki. Francijā kopš tā brīža notiek masīva aizdomās turēto uzbrucēju meklēšana.Kā galvenie uzbrukuma rīkotāji identificēti brāļi Šerifs un Saids Kuaši.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Charlie Hebdo Parīze Terorisms
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form