Foto: AFP/Scanpix/LETA
Itālijā ceturtdien reģistrēti 8804 jauni Covid-19 infekcijas gadījumi, otro dienu pēc kārtas sasniedzot jaunu rekordu, paziņoja Civilās aizsardzības aģentūra. Savukārt Francijā ceturtdien reģistrēti vairāk nekā 30 000 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, kas arī ir jauns vienas dienas rekords.

Trešdien Itālijā bija reģistrēti 7332 jauni inficēšanās gadījumi. Itālijā kopš pandēmijas sākuma reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 381 602, savukārt ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits ceturtdien pieauga par 83, sasniedzot 36 372.

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte no jauna aicināja ievērot jaunos Covid-19 izplatības ierobežošanas noteikumus, kas ietver ballīšu aizliegumu, komandantstundu bāriem un restorāniem, un sejas masku obligātu valkāšanu pat ārpus telpām. "Mums ir vajadzīgs katra cilvēka ieguldījums, lai ierobežotu Covid-19 epidēmijas otro vilni," tvītoja Konte dažas minūtes pirms jaunāko Covid-19 statistikas datu publicēšanas.

Veselības ministrija un Nacionālais veselības institūts iknedēļas ziņojumā brīdināja, ka epidēmija "jau ir iegājusi akūtā fāzē". Saglabājoties pašreizējai tendencei, gultu pieejamība slimnīcās dažos reģionos var "sasniegt kritiskus līmeņus nākamajā mēnesī", ja vissmagāk skartajās zonās netiks īstenoti stingrāki ierobežojumi, teikts ziņojumā.

No 28. septembra līdz 11. oktobrim Itālijā tika reģistrēti 75 pozitīvi jaunā koronavīrusa testi uz 100 000 iedzīvotāju, bet iepriekšējās divās nedēļās - 44,37 uz 100 000 iedzīvotāju. Reģioni, kuros ceturtdien reģistrēts visvairāk jauno Covid-19 gadījumu, bija Lombardija ar vairāk nekā 2000 gadījumiem, Kampānija ar apmēram 1100 un Pjemonta ar vairāk nekā 1000 gadījumiem.

Tikmēr Francijā 24 stundu laikā līdz ceturtdienas vakaram tika reģistrēts 30 621 jauns inficēšanās gadījums. Apmēram 1200 no šiem jaunajiem gadījumiem inficētie tika hospitalizēti. Kopš pandēmijas sākuma Francijā ir reģistrēti pavisam 33 125 nāves gadījumi, kas saistīti ar jauno koronavīrusu.

Francijas prezidents Emanuels Makrons trešdien paziņoja, ka Parīzē, Marseļā un vēl septiņās lielpilsētās, kur vērojama visaugstākā Covid-19 izplatība, no plskt.21 līdz plkst.6 tiek izsludināta komandantstunda. Komandantstunda Parīzē, Grenoblē, Lillē, Lionā, Marseļā, Monpeljē, Ruānā, Sentetjēnā un Tulūzā stāsies spēkā, sākot ar sestdienu, televīzijas uzrunā pavēstīja Makrons.

Cita starpā Francijā ceturtdien tika īstenota kratīšana bijušā premjerministra Eduāra Filipa mājās un birojā, veicot izmeklēšanu par jaunā koronavīrusa pandēmijas pārvaldību, pavēstīja viņa preses sekretāre.

Raidsabiedrība BFMTV un citi Francijas mediji ziņoja, ka kratīšana notikusi arī veselības ministra Olivjē Verāna un iepriekšējās veselības ministres Agneses Buzinas mājās un birojos.

Tagadējais premjerministrs Žans Kastekss paziņoja, ka "pilnīgi" atbalsta Verānu, preses konferencē atbildot uz jautājumu par notikušo kratīšanu. "Es jums apliecinu, ka viņš vienmēr bijis uz frontes līnijas, (..) netaupot ne laiku, ne savu lielo kompetenci," sacīja premjers.

Jau ziņots, ka īpaša tiesa Francijā vasarā nolēma sākt izmeklēšanu pret trim esošajiem vai bijušajiem valdības ministriem par viņu rīcību jaunā koronavīrusa krīzes pārvaldībā.

Prezidents Emanuels Makrons jūlijā atcēla Filipu no premjerministra amata, kurā viņš bijis trīs gadus. Centriski labējais Filips, kurš pēc atcelšanas no šī amata vairākkārt bijis sabiedriskās domas aptauju augšgalā kā Francijas populārākais politiķis, pašlaik ir ostas pilsētas Havras mērs.

Covid-19 pacienti, ārsti, cietumu darbinieki, policisti un citi cilvēki Francijā pēdējo mēnešu laikā ir iesnieguši desmitiem prasību Republikas tiesā, sevišķi par sejas masku un cita aprīkojuma trūkumu koronavīrusa izplatīšanās laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!