Foto: AFP/Scanpix

Dienvidkoreja paziņojusi par gatavību notriekt Ziemeļkorejas raķeti, kuras palaišanu Phenjana paredzējusi aprīlī, ja tā, vai tās daļas pēc atdalīšanās, novirzītos no maršruta, atsaucoties uz Dienvidkorejas aizsardzības ministrijas pārstāvi, vēsta aģentūra “RIA Novosti”.

"Mēs apsveram tādas iespējas kā Ziemeļkorejas raķetes (daļu) iznīcināšanu, ja tās novirzītos no noteiktās trajektorijas," paziņoja aizsardzības ministrijas pārstāvis. Seula nevar nereaģēt uz Ziemeļkorejas raķetes palaišanu, kas uzskatāma par provokāciju un apdraud stabilitāti Korejas pussalā, uzskata aizsardzības ministrijā.

Iepriekš Dienvidkorejas prezidents aicināja Phenjanu atteikties no nesējraķetes palaišanas, draudot ar "stingru pretreakciju".

Par gatavību notriekt Ziemeļkorejas raķeti paziņojusi arī Japāna. Ziemeļkorejas plānus palaist raķeti nosodījušas arī Krievija, ASV, Japāna, Francija un citas valstis.

Jau vēstīts, ka Ziemeļkoreja 16. martā paziņoja, ka plāno aprīlī palaist raķeti, kas ievirzītu orbītā Zemes novērošanas satelītu, lai gan ANO ir aizliegusi Ziemeļkorejas starpkontinentālo ballistisko raķešu startus.

Palaist raķeti paredzēts laikā no 12. līdz 16.aprīlim, lai atzīmētu mirušā valsts dibinātāja Kima Ilsunga (Irsena) 100 gadu jubileju 15.aprīlī, ziņoja Korejas Centrālā ziņu aģentūra (KCNA).

Raķete "Unha-3" ievirzīs orbītā Ziemeļkorejā uzbūvētu satelītu "Kwangmyongsong-3", ziņoja KCNA, citējot Korejas Kosmosa tehnoloģijas komitejas oficiāla pārstāvja teikto.

Raķete tiks palaista dienvidu virzienā no Sohes satelītu starta stacijas Ziemeļkorejas rietumu piekrastē.

Ziemeļkoreja apgalvo, ka šādi satelīti ir nepieciešami tās ekonomiskajai attīstībai un atbilst Phenjanas kosmosa mierīgas izmantošanas politikai. Šis starts "lielā mērā uzmundrinās armiju un tautu .. plaukstošas valsts veidošanā," teikts tās paziņojumā.

"Ir izraudzīta droša lidojuma orbīta, lai nesējraķetes atlūzas, kas radīsies lidojuma laikā, neietekmētu kaimiņvalstis," paziņoja Ziemeļkoreja, solot ievērot starptautiskus noteikumus.

Ziemeļkoreja lietoja līdzīgus argumentus, lai attaisnotu liela darbības rādiusa raķetes palaišanu 2009.gada 5.aprīlī, apgalvojot, ka tādējādi kosmosā esot nosūtīts satelīts. ANO Drošības padome toreiz nosodīja šo startu un pastiprināja sankcijas pret Phenjanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!