Piektdien Briselē Eiropas Savienības Ekonomisko un finanšu jautājumu (ECOFIN) padomes sanāksmē pirmajā lasījumā tika apstiprināts Eiropas Savienības (ES) 2008.gada budžets, līdz ar to ES dalībvalstīm paužot atbalstu Portugāles prezidentūras izstrādātajam budžeta projektam, kas paredz 2,0% pieaugumu, salīdzinājumā ar 2007.gadu, saistību apropriācijās un 5,3% pieaugumu maksājumu apropriācijās, informē Finanšu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
ES dalībvalstis kopīgi ar Eiropas Parlamentu vienojās, ka 2008.gada budžeta procedūras laikā tiks pievērsta pastiprināta uzmanība ES struktūrfondu un Kohēzijas fonda jaunā plānošanas perioda darbības programmu laicīgai apstiprināšanai, jauno dalībvalstu pilsoņu pieņemšanai darbā ES institūcijās un Eiropas Savienības aģentūru efektīvākai darbībai.

Tika apspriesti arī citi Savienībā šobrīd aktuālie jautājumi, tostarp Eiropas globālās navigācijas satelītu sistēmas (Galileo) programmas turpmākais finansējums, jaunveidojamais Eiropas Tehnoloģiju institūts, kā arī palīdzība Kosovai un Palestīnai.

Diskusijas par ES nākamā gada budžetu tiks turpinātas rudenī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form