EK rosina atcelt prasību līdzfinansēt ESF projektus no valsts budžeta

Eiropas Komisija (EK) izstrādāja jauno stratēģiju, kuras ietvaros plānots atcelt prasību nodrošināt valsts līdzfinansējumu Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu ietvaros realizējamajiem projektiem 2009. – 2010. gadam, informē EK pārstāvniecība Latvijā

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz ar to ES garantē 100% finansējumu visiem Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektiem.

Stratēģijas ietvaros Eiropas Komisija plāno īstenot arī vairākas citus pasākumus.

No ESF līdzekļiem ES plāno atvēlēt 19 miljardus eiro (13,3 miljardus latu) darba vietu saglabāšanai vai pārejai uz jaunu darbu.

Kopā ar Eiropas Investīciju banku un citiem partneriem tiks izveidots jauns ES aizdevumu mehānisms, kas nodrošinātu mikrokredītus tiem, kam ir grūti iegūt līdzekļus jauna uzņēmuma vai mazā uzņēmuma izveidei. Šim mērķim iesaistītās puses (ieskaitot ES un EIB finansējumu) plāno tērēt vairāk nekā 500 miljonus eiro (351,4 miljonus latu).

ES arī apņemas nodrošināt vismaz piecus miljonus prakses vietu visā Eiropā jauniešiem, kas saskārušies ar bezdarbu.

Tādējādi EK stratēģija "Kopīgā apņemšanās nodarbinātībai" izvirza galvenās prioritātes, lai palīdzētu tiem, kurus skārusi ekonomikas krīze, vienlaikus meklējot risinājumu ekonomikas atveseļošanai.

Priekšlikumi tiks iesniegti ES līderiem, lai 18. un 19. jūnija Eiropadomes sanāksmē varētu par tiem vienoties.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form