Ekonomikas ministrija (EM) negatīvi vērtē ieilgušās sarunas par Ignalinas atomelektrostacijas (AES) jaunā bloka celtniecību. Tās var apdraudēt projekta realizāciju plānotajā laikā, informēja EM Sabiedrisko attiecību nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tomēr vienlaikus jāņem vērā, ka jaunas AES projekts ir sarežģīts un starptautiski nozīmīgs, kurā iesaistītās puses pamatīgi izvērtē visus darījuma aspektus, nosacījumus, partnerus. Svarīgākais ir tas, ka iesaistīto valstu energokompānijas sarunas turpina un mēģina vienoties par darījuma nosacījumiem, pauda ministrijas pārstāvis.

EM balstās uz 2006. gada sākumā parakstīto triju premjeru vienošanos, kas nosaka, ka projektā iesaistās trīs Baltijas valstis, kā arī uz 2006. gada decembrī Baltijas valstu premjeru vienošanos arī par Polijas piesaistīšanu projekta realizācijā.

EM jau iepriekš ir paudusi viedokli, ka, lai novērstu elektroenerģijas jaudu deficītu nākotnē un palielinātu Latvijas enerģētisko neatkarību, Latvijai ir nepieciešams pieņemt lēmumu par jaunas bāzes elektrostacijas būvniecību.

"Un, ja vēl ņemam vērā, ka esošais Ignalinas AES 2. bloks tiks atslēgts 2009. gada beigās, bet jaunas AES būvniecības projekta realizācija labākajā variantā ir paredzama 2015. gadā, tad šī nepieciešamība ir pamatota," uzskata EM speciālisti.

Speciālisti norāda, ka jaunās Ignalinas AES projekta realizācija viennozīmīgi dos būtisku ieguldījumu jaudu nodrošināšanā pēc 2015. gada, tādēļ pašreizējā situācijā svarīgi ir nodrošināt bāzes jaudas elektrostacijas būvniecību Latvijā. Šis jautājums jau tika skatīts Enerģētikas attīstības pamatnostādnēs 2007. - 2016. gadam.

Baltijas valstis un Polija atlikušas līguma parakstīšanu par jaunās AES celtniecību, 10. oktobrī paziņoja Lietuvas premjerministrs Ģedimins Ķirķils.

"Līgums par jaunās AES celtniecību, visticamāk, tiks parakstīts novembrī, pēc tam, kad Polijā būs notikušas vēlēšanas," norādīja Lietuvas premjers.

Parlamenta vēlēšanas Polijā notiks 21. oktobrī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form