Eiropas Parlaments uzstāj uz stingriem noteikumiem jaunajā regulā, kuras mērķis ir garantēt drošību pasažieru un apkalpes civilajos gaisa pārvadājumos. Regula, par ko Eiropas Parlaments ceturtdien balsoja pirmajā lasījumā, papildina noteikumus, kas Eiropas Savienībā tika ieviesti pēc 2001.gada 11.septembra terora aktiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Vairāku Eiropas Parlamenta pieņemto grozījumu mērķis ir precizēt, ka regulas uzdevums ir aizsargāt aviāciju pret tādu nelikumīgu iejaukšanos kā teroristu darbības, nošķirot tās no citiem pārkāpumiem, piemēram, zādzībām vai kontrabandas. Jaunā regula pirmo reizi ieviesīs ES kopīgus noteikumus par pārbaudēm, tostarp izlases veida pārbaudēm, uzraudzību, pārmeklēšanu un aizliegtajiem priekšmetiem gaisa transportā un lidostās, informē Eiropas Parlamenta Preses dienestā. Deputāti iesaka noteikt, ka "pasažieris, kas potenciāli var radīt problēmas" ir ne tikai persona, ko nevar ielaist valstī imigrācijas noteikumu dēļ vai tāpēc, ka tā atrodas tiesas uzraudzībā, bet arī jebkurš pasažieris, "kura uzvedība ir nepārprotami nenormāla un draud kompromitēt lidojuma drošību". Regula paredz arī noteikumus atbilstoši apmācītiem "par lidojuma drošību atbildīgajiem drošības darbiniekiem", ko nodarbinās un atalgos dalībvalsts, kurā izsniegta licence attiecīgajam aviotransportam. Eiropas Parlaments regulā ierosina grozījumu, kas aizliedz lidmašīnā ienest ieročus, izņemot, ja "izpildīti nepieciešamie drošības nosacījumi". Ieroču ienešanai vispirms jāsaņem apstiprinājums no sākumpunkta valsts un galamērķa valsts, un attiecīgos gadījumos no visām tām valstīm, "kurām lido pāri vai kurās tiek veiktas starppieturas". Eiropas Parlaments ierosina, ka izmaksas par drošības pasākumiem jāsedz pasažieriem un dalībvalstij kopīgi. Tomēr, ja dalībvalsts vēlēsies ieviest stingrākus drošības noteikumus, nekā nosaka regula, izmaksas būs jāsedz pašai dalībvalstij. Ja izdevumus iekļauj biļetes cenā, tas obligāti jānorāda atsevišķi. Lai novērstu konkurences kropļojumus, deputāti Komisijai prasa izstrādāt drošības pasākumu finansēšanas noteikumus.
Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form