ES amatpersona: Kamerons bloka samitā nelūgs sākt 'Brexit' procesu
Foto: Reuters/Scanpix

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons Eiropas Savienības (ES) samitā otrdien vēl nepieprasīs sākt Lielbritānijas izstāšanās procesu atbilstoši Lisabonas līguma 50. pantam, svētdien paziņoja augsta ranga ES amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

"Mēs sagaidām, ka Kamerons iepazīstinās ar referenduma iznākumu un situāciju Apvienotajā Karalistē. (...) Mēs neparedzam, ka viņš tad pieprasīs [sākt izstāšanās procesu] atbilstoši 50. pantam," Briselē sacīja ES amatpersona, kas ar žurnālistiem runāja pēc bloka valstu vēstnieku sanāksmes.

"Visi saprot, ka Apvienotajā Karalistē šobrīd ir diezgan liela krīze," piebilda amatpersona.

"Citu līderu nostāja ir tāda, ka viņi ir gatavi sākt šo procesu, cik drīz vien iespējams, jo tas ir Apvienotās Karalistes un Eiropas Savienības labākajās interesēs," sacīja amatpersona.

ES samits notiks otrdien un trešdien Briselē. Paredzēts, ka otrdien darba vakariņās Kamerons informēs pārējo dalībvalstu vadītājus par situāciju, bet trešdien pārējo 27 valstu līderi tiksies bez Lielbritānijas premjera, lai izstrādātu savu nostāju.

Jau ziņots, ka ceturtdien Lielbritānijā notikušajā referendumā 51,9% dalībnieku nobalsojuši par valsts izstāšanos no ES, bet 48,1% – par palikšanu blokā. Piektdien Kamerons paziņoja, ka līdz viņa vadītās Konservatīvo partijas konferencei oktobrī atstās valdības vadītāja un partijas līdera amatus, un līdz tam laikam ir jāatrod jauns līderis, kurš vadīs izstāšanās sarunas.

Source

LETA

Tags

Brexit Deivids Kamerons Eiropas Savienība Lielbritānija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form