Foto: AFP/Scanpix

Lielbritānijai joprojām ir iespēja izstrādāt abpusēji izdevīgu "vieglo Breksitu", intervijā ziņu aģentūrai AFP piektdien atzina Eiropas Savienības (ES) eiro un finanšu pakalpojumu komisārs Valdis Dombrovskis.

Šādi komisārs izteicās dienu pēc tam, kad Eiropadomes prezidents Donalds Tusks bija brīdinājis - vienīgā alternatīva "smagajam Breksitam" ar vienotā tirgus pamešanu un stingras imigrācijas kontroles ieviešanu ir Breksitu neīstenot.

"Nu, raugoties no Eiropas Komisijas skatu punkta, mēs tagad uzsveram, ka bumba ir Apvienotās Karalistes pusē. Apvienotās Karalistes valdībai ir jāizlemj, kādu sadarbības modeli ar ES tā vēlas paredzēt," sacīja komisārs.

"Tomēr palikt iekšējā tirgū var kopā ar virkni nosacījumu. Ja Apvienotā Karaliste ir gatava respektēt šos nosacījumus, protams, tad ir iespēja diskutēt par tā dēvēto vieglo Breksitu," sacīja komisārs.

"Tas, uz ko prezidents Tusks, iespējams, atsaucās, vairāk vai mazāk bija paziņojums, kas nāk no pašas Apvienotās Karalistes valdības un kas, kā šķiet, vairāk norāda tā dēvētā smagā Breksita virzienā."

Arī ES ekonomikas komisārs Pjērs Moskovisī ceturtdien vakarā atzina, ka viņam ir no Tuska atšķirīgs viedoklis.

"Nav tā, ka es piekristu pilnībā," sacīja ekonomikas komisārs.

"Es personīgi dodu priekšroku "skaidram Breksitam", kas nozīmē, ka mums ir draudzīgas attiecības ar Apvienoto Karalisti - nozīmīgu valsti un ļoti nozīmīgu partneri, kas vairs nebūs ES, bet kas arī turpmāk būs Eiropas valsts," skaidroja Moskovisī.

Jau ziņots, ka Tusks ceturtdien brīdināja - vienīgā alternatīva tā dēvētajam smagajam Breksitam ir Breksitu neīstenot.

"Skarbā patiesība ir tāda, ka Breksits būs zaudējums mums visiem," uzrunā Briseles domnīcā Eiropas politikas centrā sacīja Tusks.

"Es uzskatu, ka ir bezjēdzīgi spekulēt par "vieglo Breksitu"," viņš piebilda. "Manuprāt, vienīgā reālā alternatīva "smagajam Breksitam" ir Breksitu neīstenot. Pat ja šodien teju neviens netic šādai varbūtībai," atzina Eiropadomes prezidents.

"Mēs risināsim sarunas labticīgi, aizsargāsim ES 27 valstu intereses, līdz minimumam samazināsim izmaksas un centīsimies panākt labāko darījumu visiem," solīja Tusks.

"Bet, kā es to jau esmu teicis iepriekš, man ir bažas, ka tāda iznākuma, no kura gūtu labumu abas puses, nav," atzina bijušais Polijas premjerministrs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!