Ceturtdien, 8.septembrī Briselē notika Eiropas Savienības (ES) un Krievijas konsultācijas par cilvēktiesību un pamatbrīvību jautājumiem, portālu "Delfi" informēja LR ārlietu ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Konsultāciju laikā ES pauda bažas par cilvēktiesību situāciju Krievijā, īpaši Čečenijā, kā arī masu mediju neatkarības ierobežošanu, cilvēktiesību aizstāvju stāvokli, kā arī par rasisma, antisemītisma un ksenofobijas izpausmēm. Konsultācijās tika diskutēts arī par Krievijas starptautisko saistību izpildi, tajā skaitā par Eiropas padomes rekomendāciju un lēmumu īstenošanu.

Atbildot uz Krievijas jautājumiem par etnisko minoritāšu tiesību ievērošanu ES, Krievijai tika norādīts, ka visas ES dalībvalstis pilnībā atbilst Kopenhāgenas kritērijiem, kā arī tika atzīmēts, ka integrācijas veicināšana ir vislabākā garantija nacionālajām minoritātēm piederošu personu tiesību aizsardzībai. Jau 2004. gada aprīlī ES un Krievija atzina dalību ES kā stingru garantiju cilvēktiesību un minoritāšu tiesību ievērošanai.

ES un Krievijas konsultācijas cilvēktiesību jautājumos notiek jau otro reizi. Pirmais konsultāciju raunds noritēja šī gada 1.martā Luksemburgā. Vienošanās par konsultācijām tika panākta pēc ES iniciatīvas, ES - Krievijas augstākā līmeņa tikšanās laikā 2004. gada 25. novembrī Hāgā. Konsultāciju mērķis ir stiprināt cilvēktiesību nozīmi ES ārpolitikā, kā arī veicināt atklātu un konstruktīvu viedokļu apmaiņu par cilvēktiesībām. Nākamais ES-Krievijas konsultāciju raunds plānots 2006. gada pavasarī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form