Vīnē notikušajās Eiropas Savienības (ES) un Krievijas konsultācijās par cilvēktiesību un pamatbrīvību jautājumiem ES pauda bažas par cilvēktiesību situāciju Krievijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ārlietu ministrijas Preses centrs informēja, ka īpaša uzmanība tika pievērsta situācijai Čečenijā, nevalstisko organizāciju (NVO) stāvoklim pēc NVO darbību reglamentējošā likuma spēkā stāšanās, cilvēktiesību ievērošanai bruņotajos spēkos u.c.

Tika izvērsta tematiska diskusija par rasisma un ksenofobijas izpausmēm.

Konsultācijās tika diskutēts arī par Krievijas starptautisko saistību izpildi, tajā skaitā par Eiropas Padomes rekomendāciju īstenošanu un Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu izpildi.

Krievija tika informēta par cilvēktiesību ievērošanu ES dalībvalstīs. Tika norādīts, ka visas ES dalībvalstis pilnībā atbilst Kopenhāgenas kritērijiem un tajās tiek ievērotas minoritāšu tiesības.

ES un Krievijas konsultācijas cilvēktiesību jautājumos notiek jau trešo reizi. Pirmais konsultāciju raunds notika 2005.gada 1.martā Luksemburgā, bet otrais 2005.gada 8.septembrī Briselē.

Nākamais ES Krievijas cilvēktiesību konsultāciju raunds plānots 2006.gada otrajā pusē.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form