ES piedāvā dalībvalstīm naudu par izglābto migrantu uzņemšanu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Eiropas Savienība (ES) centienos atrisināt vairākas nedēļās ilgstošo saspīlējumu attiecībās ar Itāliju otrdien ierosināja finanšu stimulus dalībvalstīm, kas piekritīs izmitināt Vidusjūrā glābšanas kuģos uzņemtos migrantus.

Priekšlikumi ir balstīti ierosinājumos, par kuriem tika panākta vienošanās ES samitā pagājušajā mēnesī, reaģējot uz Itālijas jaunās populistu valdības lēmumu nelaist savās ostās palīdzības organizāciju kuģus ar Vidusjūrā uzņemtiem nelegālajiem imigrantiem.

Eiropas Komisija (EK) ierosinājusi piedāvāt brīvprātīgajām ES valstīm finansējumu, lai tās savā teritorijā izveidotu un uzturētu centrus, kur mitinātos nelegālie imigranti, kamēr tiek noteikts, vai viņi kvalificējas patvēruma piešķiršanai ES, vai arī kā ekonomiskie migranti ir jāsūta atpakaļ uz dzimtajām valstīm.

EK arī ierosinājusi, ka tās dalībvalstis, kas brīvprātīgi pieteiksies šai shēmai, par katru nelegālo imigrantu, kuru tās ievietos šajos "kontrolētajos centros", saņems 6000 eiro.

"Mēs esam gatavi atbalstīt dalībvalstis un trešās valstis, lai labāk sadarbotos, nogādājot krastā tos, kas izglābti jūrā," sacīja ES migrācijas komisārs Dimitris Avramopuls.

"Bet lai tas nekavējoties darbotos uz vietas, mums ir jābūt vienotiem - ne tikai tagad, bet arī ilgtermiņā," sacīja komisārs.

Līdzās priekšlikumam par migrantu lietu izskatīšanas centriem ES samits arī vienojās izvērtēt ideju par "izkāpšanas platformu" izveidošanu ārpus bloka, domājams, Āfrikā, šādi cenšoties motivēt migrantus nekāpt cilvēku kontrabandistu laivās.

ES vēstniekiem trešdien plānots spriest par šiem izkāpšanas centriem, tomēr nav nekādu pazīmju, ka valstis, kurās tie potenciāli varētu tikt izvietoti, būtu tam piekritušas.

Tags

Eiropas Komisija Eiropas Savienība Itālija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form