Eiropas Savienības (ES) ministri otrdien vienojās īstenot pasākumus informācijas apmaiņas paātrināšanai, lai apkarotu krāpšanos ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas bloka dalībvalstīm katru gadu nes vairāku miljardu eiro zaudējumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Iesaistoties nodokļu nemaksāšanas karuselī, ES dalībvalstīs tiek iegādātas preces vai pakalpojumi, kam netiek noteikts PVN. Savukārt vēlāk šīs preces vai pakalpojumi tiek pārdoti jau ar PVN, taču nodokli nemaksājot Valsts kasei.

"Krāpšanās ar nodokļiem dalībvalstīm atņem vajadzīgos resursus, kas ir nepieciešami to sociālo, vides vai ekonomisko politiku īstenošanai. Šodien šī problēma ir lielāka kā jebkad, jo valdībām jācīnās ar globālās finanšu krīzes negatīvajām sekām," norādīja ES nodokļu komisārs Lāslo Kovāčs.

Krāpšanās ar nodokļiem parasti ietver augstas vērtības preces, piemēram, mobilos telefonus un datoru mikroshēmas, taču pēdējā laikā sākts izmantot arī citas preces, tostarp medikamentus un pat dzērienus bundžās.

Patlaban informācijas apmaiņai starp ES dalībvalstīm ir nepieciešami trīs līdz seši mēneši. Taču ES ministri nolēma, ka, sākot ar 2010.gadu, uzņēmumiem ziņas par PVN būs jāiesniedz katru mēnesi.

Ministri nolēma, ka ES dalībvalstis kompānijām, kuru ārvalstu piegādes nepārsniegs 50 000 eiro (35 140 latus), ziņojumu iesniegšanu varēs turpināt noteikt pa ceturkšņiem.

Otrdien tika pieņemta arī direktīva, kas palīdzēs apkarot krāpniecību ar akcīzes nodokļiem, ieviešot datorizētu sistēmu, lai uzraudzītu akcīzes preču kustību ES.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form