Foto: Hamburgas protestos policija izmanto ūdensmetējus un asaru gāzi
Foto: Reuters/Scanpix

Hamburgā, kur piektdien un sestdien notika G20 samits, jau trešo nakti turpinājās tā dēvēto antiglobalizācijas aktīvistu vardarbīgi protesti, un policija izmantojusi ūdensmetējus un asaru gāzi, lai izklīdinātu nekārtību cēlājus Šancenfīrteles apkaimē pilsētas centrā, paziņojusi Vācijas policija.

Protesti turpinājās neskatoties uz to, ka G20 valstu līderi jau bija pametuši Hamburgu. Tomēr svētdienas rītā situācija pakāpeniski norimusi, ziņoja policija.

Pēc policijas sniegtās informācijas, protestētāji naktī uzcēla un aizdedzināja barikādes, kā arī meta pudeles un dažādus citus priekšmetus, kā arī aizdedzināja vairākas automašīnas. Mediji ziņo, ka daudzi protestētāji bijuši alkohola reibumā.

Tāpat kā iepriekšējās divās protestu naktīs, arī naktī uz svētdienu ir ievainoti policisti un aizturēti protestētāji. Par viņu skaitu vēl netiek ziņots.

Policija aicināja Hamburgas iedzīvotājus un viesus nedoties uz tām vietām pilsētā, kur notiek protesti.

Policijas sestdien publiskotie dati liecina, ka kopš ceturtdienas vardarbīgajos protestos cietuši 213 policisti, bet 143 kreisie ekstrēmisti aizturēti.

Vācijas raidorganizācija "Deutsche Welle" (DW) samita noslēgumā uzdevusi jautājumu, vai to tiešām vajadzējis rīkot Hamburgas centrā, ja protestos ievainoti vairāki simti cilvēku, nodarīti postījumu miljoniem eiro apmērā un paša samita noorganizēšana izmaksājusi aptuveni 100 miljonus eiro.

Uz noslēdzošo protesta akciju pret G20 samitu sestdien Hamburgas centrā saskaņā ar policijas precizētajām aplēsēm pulcējušies 50 000 cilvēku.

Tikmēr pasākuma rīkotāji apgalvo, ka mītiņā piedaloties 76 000 cilvēku.Iepriekš tika prognozēts, ka šīs demonstrācijas dalībnieku skaits varētu pārsniegt 100 000.

Tags

G20 Vācija

Comment Form