Foto: Kims Čenuns izmēģina pašmāju traktoru
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Totalitārās Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns apmeklējis traktoru rūpnīcu Phenjanā, kur sēdies arī pie lauksaimniecības tehnikas stūres, liecina Ziemeļkorejas Centrālās ziņu aģentūras (KCNA) trešdien izplatītie fotoattēli.

Jāpiebilst, ka neatkarīgiem ārvalstu žurnālistiem parasti nav pieejas Kima gaitām un iespējas doties līdzi viņa vizītēs pa valsti, tāpēc nevar neatkarīgi pārbaudīt valsts kontrolētās KCNA paustā ziņas.

Viena no spilgtākajām Ziemeļkorejas režīma iezīmēm ir vadoņa kults – bez viņa klātbūtnes nav iedomājams neviens nozīmīgs pasākums. Savukārt tik ierastajos kadros, kur Kims inspicē rūpnīcas, fermas, armijas daļas, jaunceltnes un daudz ko citu, vērojami centieni parādīt, ka valstī rit laba un pārtikusi dzīve.

Tiesa, realitātē Ziemeļkoreja ir viena no nabadzīgākajām pasaules valstīm, kas nespēj pabarot savus iedzīvotājus, nodrošināt infrastruktūru un enerģiju ražošanai. Taču, par spīti tam, velta milzu resursus kodolieroči izstrādei, par ko saskaras ar starptautiskām sankcijām, kas situāciju valstī neuzlabo.

Ziemeļkoreja arī ir viena no pasaules korumpētākajām valstīm, aiz sevis atstājot vien Dienvidsudānu un Somāliju, liecina "Transparency International" dati.

Tags

Kims Čenuns Ziemeļkoreja

Comment Form