G20 samita gala paziņojumā visi, izņemot ASV, sola cīnīties pret klimata pārmaiņām
Foto: AFP/Scanpix/LETA

G20 samita gala paziņojumā pasaules līderi sola cīnīties pret klimata pārmaiņām, 19 no 20 valstīm, izņemot ASV, atkārtoti apliecinot gatavību pilnībā pildīt Parīzes klimata vienošanos.

Gala paziņojums pēc divu dienu G20 samita Japānas pilsētā Osakā līdzinās paziņojumam pēc pagājušā gada G20 samita Argentīnā, taču tā izstrāde bijusi smaga sakarā ar ASV iebildumiem.

Paziņojumā norādīts, ka līderi centīsies panākt zemākas oglekļa emisijas, strādājot pie finansējuma ilgtspējīgai attīstībai un labākām inovācijām.

Līderi sola "izskatīt plašu loku tīro tehnoloģiju un pieeju, ieskaitot gudrās pilsētas, uz ekosistēmām un kopienām balstītas pieejas".

Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņoja, ka pasaules līderiem klimata izmaiņu jautājumos būtu "jāiet daudz tālāk".

"Mēs izvairījāmies no iešanas atpakaļ, (..) taču mums ir jāiet daudz tālāk," paziņoja Makrons pēc tam, kad 19 valstis bez ASV parakstīja solījumu pildīt Parīzes klimata vienošanos.

Jau iepriekš tika prognozēts, ka ASV nepiekritīs stingram formulējumam globālās sasilšanas jautājumā samita gala paziņojumā, ņemot vērā, ka ASV prezidents Donalds Tramps pērn paziņoja par ASV izstāšanos no ANO Parīzes klimata vienošanās.

ASV samita gala paziņojumā atkārtoja savu lēmumu izstāties no Parīzes vienošanās, jo tas nav labvēlīgs amerikāņu strādniekiem un nodokļu maksātājiem.

Vācijas kanclere Angela Merkele pauda gandarījumu par faktu, ka G20 līderi spējuši noturēt pozīcijas klimata izmaiņu jautājumā pēc pagājušā gada samita, 19 no viņiem atkārtoti apliecinot gatavību pildīt Parīzes vienošanos.

Source

LETA

Tags

ASV G20
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form