'Germanwings' otrais pilots meklējis informāciju par pašnāvībām un pilotu kabīnes durvīm
Foto: AFP/Scanpix

24. martā Francijā avarējušās "Germanwings" pasažieru lidmašīnas otrais pilots Andreass Lubics, kurš tiek turēts aizdomās apzinātā katastrofas izraisīšanā, dažas dienas pirms avārijas internetā meklējis informāciju par pašnāvībām un pilotu kabīnes durvīm, atsaucoties uz izmeklētāju paziņojumu, vēsta laikraksts "The New York Times"

Izmeklētāji pārbaudījuši Lubica "iPad" planšetdatoru un interneta pārlūka meklējumu vēsturi laika posmā no 16. līdz 23. martam.

"Šajā laikā lietotājs meklēja informāciju par ārstniecību, kā arī informēja sevi par veidiem un iespējamībām nogalināt sevi," teikts izmeklēšanas paziņojumā.

"Vismaz vienu dienu persona vairākas minūtes pavadījusi, meklējot informāciju par kabīnes durvīm un to drošības sistēmām," papildina izmeklētāji.

Šie paziņojumi nāk klajā laikā, kad ceturtdien katastrofas vietā atrasta avarējušās lidmašīnas otra "melnā kaste".

Vēstīts, ka lidaparāta otrais pilots Lubics, kurš kādreiz esot ārstējies no pašnāvnieciskām nosliecēm, esot ieslēdzies lidmašīnas pilota kabīnē un apzināti ietriecis gaisa kuģi kalnā.

"Airbus 320" avārijā Francijas Alpos 24. martā bojā gāja 150 pasažieri un apkalpes locekļi.

"Melnās kastes" dati ļāvuši izmeklētājiem izvirzīt versiju, ka lidmašīnas otrais pilots Andreass Lubics apzināti ieslēdzies pilota kabīnē, nelaižot iekšā kapteini, un ietriecis gaisa kuģi kalnā. Katastrofā gāja bojā visi 150 lidaparātā esošie cilvēki.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka Lubics slēpis no darba devējiem slimību un katastrofas dienā viņam bijusi darba nespējas lapa.

Avarējusī lidmašīna bija ceļā no Spānijas pilsētas Barselonas uz Vācijas pilsētu Diseldorfu, bet tā nogāzusies starp Barselonetes un Diņas pilsētām Francijas dienvidaustrumos.

Tags

Francija Germanwings Vācija

Comment Form