Grieķijas parlaments izsaka uzticību valdībai
Foto: AFP/Scanpix

Grieķijas parlaments otrdienas vakarā izteica uzticību jaunajai valdībai, kas mēģina īstenot ekonomiskās reformas, kuras nepieciešamas jaunas starptautiskā aizdevuma kārtas nodrošināšanai, paziņoja parlamenta spīkers Filips Pecalniks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valdošās sociālistu partijas PASOK piecu mandātu pārsvars parlamentā nodrošināja uzticības izteikšanu valdībai, kuru pagājušo piektdien izveidoja premjerministrs Georgs Papandreu.

Parlaments nolēma izteikt uzticību valdībai ar 155 balsīm par un 143 pret.

Balsojuma laikā pie parlamenta ēkas Atēnās pulcējās apmēram 4000 demonstrantu, no kuriem daudzi izsvilpa deputātus, kas balsoja par uzticību valdībai.

Pēc balsojuma beigām protestētāju grupa apmētāja ar akmeņiem īpašo uzdevumu policistus, kuru apsargāja parlamenta ēku. Policija izklīdināja protestētājus, lietojot asaru gāzi.

Papandreu bija aicinājis parlamentu atbalstīt viņa valdību, lai tā "turpinātu nacionālu cīņu par glābiņu un pārmaiņām". "Šodienas balsojums ir kontrakts ar grieķu tautu. Tas ir grūts uzdevums, bet tajā var piedzimt jauna Grieķija," sacīja premjerministrs.

Valdībai vēl jāpanāk, lai parlaments pieņemtu jaunu taupības pasākumu un ekonomisko reformu paketi 28,5 miljardu eiro (20 miljardu latu) apmērā.

Valdība plāno veikt jaunos taupības pasākumus, pakļaujoties starptautisko aizdevēju spiedienam, un cer panākt četru gadu taupības plāna pieņemšanu parlamentā līdz jūnija beigām. Plāna nolūks ir ieekonomēt 28,5 miljardus eiro (20 miljardus latu) līdz 2015.gadam, tai skaitā 6,4 miljardus eiro (4,5 miljardus latu) šogad. Tas paredz ievērojamu valsts īpašumu privatizāciju.

Eiro zonas valstu finanšu ministri pirmdienas naktī Luksemburgā atlika galīgā lēmuma pieņemšanu par jaunas starptautiskā aizdevuma kārtas izmaksāšanu Grieķijai 12 miljardu eiro (8,4 miljardu latu) apmērā un paziņoja, ka Grieķijai vispirms jāievieš jauni taupības pasākumi.

Ministri prognozēja, ka šī nauda var tikt izmaksāta līdz jūlija vidum, ja Grieķijas parlaments vispirms pieņems jauno taupības pasākumu un ekonomisko reformu paketi 28,5 miljardu eiro (20 miljardu latu) apmērā. Grieķija ir paziņojusi, ka tai līdz jūlija vidum jāsaņem šī aizdevuma kārta valsts parāda dzēšanai.

Eiro zonas finanšu ministri uzstāja, ka jaunās aizdevuma kārtas izmaksāšana atkarīga no tā, vai Grieķijas parlaments vispirms pieņems likumus par fiskālām reformām un valsts īpašumu pārdošanu. "Lai pārietu uz jaunās aizdevuma kārtas izmaksāšanu, mums jāpārliecinās, ka Grieķijas parlaments nobalsos par uzticību valdībai un atbalstīs šo programmu," sacīja Beļģijas finanšu ministrs Didjē Reinderss.

Grieķijai jau ir apstiprināts starptautiskais aizdevums 110 miljardu eiro (77 miljardu latu) apmērā. Eiro zonas valstu finanšu ministru grupas vadītājs Luksemburgas premjerministrs Žans Klods Junkers ir atzinis, ka Grieķijai tās milzīgā parādu kalna dēļ būs nepieciešams vēl viens starptautiskais aizdevums, taču tā apmērs pagaidām nav skaidrs.

Eiro zonas valstu finanšu ministri pirmdienas naktī Luksemburgā arī paziņoja, ka līdz jūlija sākumam izstrādās plānu par jaunu starptautisko aizdevumu Grieķijai, kurā pirmoreiz būs paredzēta arī ievērojama privāto investoru līdzdalība.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form