Honkongā turpinās protesti pret likumprojektu par tiesājamo izdošanu Ķīnai
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Gandrīz divi miljoni cilvēku svētdien izgājuši Honkongas ielās, lai protestētu pret likumprojektu par tiesājamo izdošanu Ķīnai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Džimijs Šams no aktīvistu organizācijas Cilvēktiesību fronte, kas rīkoja demonstrāciju, paziņoja, ka tajā piedalījušies gandrīz divi miljoni cilvēku. Policijas aplēses vēl nav zināmas.

Demonstrācija izvērtusies vēl vērienīgāka nekā pagājušajā svētdienā, kad protestos saskaņā ar organizatoru aplēsēm piedalījās aptuveni miljons cilvēku. Policija gan lēsa, ka dalībnieku skaits sasniedzis tikai 240 000.

Likumprojekts par tiesājamo izdošanu Ķīnai raisījis bažas, ka tas ir pirmais solis Honkongas autonomijas likvidēšanai.

Lai gan Honkongas Īpašā administratīvā reģiona augstākā vadītāja Kerija Lama sestdien pavēstīja, ka Honkonga pārtraukusi izskatīt likumprojektu, protestētāji solījuši turpināt demonstrācijas līdz likumprojekts tiks anulēts. Protestētāju vidū arī izskanējuši aicinājumi Kerijai atkāpsies no amata.

"Mūsu prasības ir vienkāršas. Kerijai Lamai ir jāatstāj amats, izdošanas likums ir jāanulē un policijai ir jāatvainojas par ekstrēmo vardarbību pret pašu cilvēkiem," ziņu aģentūrai AP norādīja viens no protestētājiem.

Trešdien policija pielietoja gumijas lodes un asaru gāzi, lai izklīdinātu protestētājus, kas bija sapulcējušies pie Honkongas Likumdošanas padomes, lai bloķētu likumprojekta izskatīšanu otrajā lasījumā.

Šodien protesti aizvadīti mierīgā gaisotnē.

Pulcējoties uz demonstrāciju, aktīvisti pieminēja protestētāju, kurš sestdien nogāzās no sastatnēm, mēģinot piekārt plakātu ar uzrakstu "Mīliet! Nešaujiet! Nekādas izdošanas Ķīnai!". Pieminot mirušo, daudziem protestētājiem rokās bija balti ziedi.

Cilvēktiesību fronte aicinājusi pirmdien rīkot Honkongā ģenerālstreiku, un vairākas arodbiedrības jau paziņojušas, ka plāno atsaukties šim aicinājumam.

"Mēs iedrošinām visu sabiedrību turpināt šo kampaņu," sacīja aktīvistu organizācijas līderi.

Honkongai kā bijušajai Lielbritānijas kolonijai, kas kopš 1997. gada iekļauta Ķīnas sastāvā, tomēr ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņi bauda plašākas tiesības nekā kontinentālajā Ķīnā.

Pašreizējos protestus izraisīja bažas, ka likumprojekta pieņemšana ļautu izdot Ķīnai cilvēkus no Honkongas, kuriem būtu jāatbild kontinentālās Ķīnas politizētajā un necaurskatāmajai tieslietu sistēmai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Honkonga Lielbritānija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form