Pāvests Jānis Pāvils II
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Bīskapa Karla Lēmana izteikumi ir vēl jo skandalozāki tāpēc, ka šī ir pirmā reize, kad tos izsaka ietekmīga Eiropas bīskapu konferences amatpersona, lai gan pāvesta kritiķi baznīcas aprindās šādu viedokli pauduši jau agrāk.

Vācijas bīskapu konferences prezidents Lēmans šos komentārus izteica svētdien intervijā vācu radiostacijai "Deutschlandfunk".

Lēmanam tika uzdots jautājums, vai, pēc viņa domām, pāvestam, kam pēdējo gadu laikā bijis daudz veselības problēmu un kurš bieži izskatās ļoti vārgs, vajadzētu atkāpties.

"Esmu pārliecināts, ka tad, kad pāvests jutīs, ka vairs nespēj ar pilnu atbildību vadīt Baznīcu, viņam pietiks spēka un drosmes pateikt: "Es nespēju pildīt šo [pienākumu] kā pienākas"," sacīja Lēmans.

Parasti pāvesti savā amatā paliek līdz mūža galam. Pāvests Selestīns V, kurš no sava amata atteicās 1294.gadā, bija pēdējais pāvests, kurš to savas dzīves laikā izdarīja labprātīgi.

"Protams, šādu situāciju iedomāties ir grūti. Doma, ka pāvests varētu atkāpties, visiem ir neierasta. Taču Selestīns V to ir izdarījis," norādīja Lēmans.

Pēc Lēmana domām, ja pāvests mēģinātu atkāpties, viņa tuvākie palīgi, iespējams, censtos viņu aizkavēt.

Lēmans uzsvēra, ka, par spīti Parkinsona slimībai, ar kuru it kā sirgst pāvests, viņš allaž demonstrējis "neticami skaidru prātu" un patlaban nav nekādu šaubu par to, vai viņš tiek galā ar saviem pāvesta pienākumiem.

1978.gadā ievēlētais 79 gadus vecais pāvests savu iespējamo atkāpšanos jau noliedza 1995.gadā, kad viņam apritēja 75 gadi - vecums, kad katoļu bīskapi parasti iesniedz atlūgumus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form