Igaunijas valdība otrdien izskatīs ierosinātos pilsonības likuma grozījumus, kas paredz saglabāt Igaunijas pilsonību tiem valsts iedzīvotājiem, kuri pirms desmit gadiem pilsonību saņēmuši ierēdņu pieļautās neuzmanības kļūdas dēļ.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Igaunijas valdības preses sekretārs BNS atgādināja, ka oktobra vidū valdība steidzamības kārtībā izskatīja šo jautājumu un solīja tuvāko nedēļu laikā pieņemt lēmumu.

Saskaņā ar Igaunijas iekšlietu ministra Aina Sepika priekšlikumu, ierēdņu kļūdas dēļ pilsonību saņēmušās personas jāuzskata par Igaunijas pilsoņiem kopš brīža, kad viņas saņēmušas Igaunijas pasi, taču ar noteikumu, ka šie cilvēki nav apzināti uzrādījuši viltotus dokumentus par savu izcelsmi vai apzināti snieguši par sevi nepatiesas ziņas.

Igaunijas valdība norādīja, ka cilvēki, kuri ierēdņu kļūdas dēļ saņēmuši Igaunijas pilsoņu pases, līdz šim ar cieņu izturējušies pret viņiem piešķirto pilsonību, tāpēc valdība uzskata, ka atņemt viņiem pilnību būtu netaisni.

Valdības preses sekretārs sacīja, ka valdība nošķir gadījumus, kad Igaunijas pilsonība tikusi piešķirta cilvēkiem, kas bija vienkārši uzticējušies ierēdņiem, un gadījumus, kad cilvēki par sevi tīši snieguši maldinošu informāciju.

"Iekšlietu ministrija var pārbaudīt visus tās rīcībā esošos datus un noskaidrot, kurš apzināti sniedzis par sevi nepatiesus datus un kurš saņēmis pasi ierēdņu neuzmanības dēļ," uzsvēra preses sekretārs.

Pirmajos gados pēc Igaunijas neatkarības atjaunošanas vismaz 1500 cilvēku ierēdņu neuzmanības dēļ saņēmuši Igaunijas pilsonību un pases, kuru likumību pēc desmit gadiem apstrīdējis Igaunijas pilsonības un migrācijas departaments.

Pirms dažiem gadiem izrādījās, ka šo nevainīgi cietušo vidū ir arī bijušais Igaunijas reģionu lietu ministrs Tīts Kurbi.

Pilsonības likuma grozījumu projektā arī paredzēts, ka bērni, kurus adoptējuši Igaunijas pilsoņi, uzskatāmi par Igaunijas pilsoņiem pēc dzimšanas, pat ja šo bērnu bioloģiskie vecāki ir ārzemnieki.

Igaunijas pilsoņiem pēc dzimšanas ir zināmas priekšrocības salīdzinājumā ar cilvēkiem, kas kļuvuši par pilsoņiem naturalizācijas ceļā. Piemēram, tikai pilsoņi pēc dzimšanas drīkst kandidēt uz Igaunijas prezidenta amatu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form