Indijas austrumos spēcīga ciklona tuvošanās dēļ evakuēti 800 000 cilvēku
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Indijas austrumos evakuēti teju 800 000 cilvēku sakarā ar spēcīga ciklona tuvošanos, kura vēja ātrums sasniedz 56 metrus sekundē un kurš nes spēcīgas lietavas.

Indijas meteoroloģiskais dienests paziņoja, ka ciklons "Fani" piektdienas pusdienlaikā (plkst.9.30 pēc Latvijas laika) skars piekrasti Orisas štatā un virzīsies uz ziemeļiem-ziemeļaustrumiem Bangladešas virzienā. Vētras ceļā dzīvo vairāk nekā 100 miljoni cilvēku.

Sasniedzot Rietumbengāles štatu, ciklona spēks mazināsies un tā vēja ātrums sasniegs 25-28 metrus sekundē, bet Bangladešā tā vēja ātrums saruks līdz 16-19 metriem sekundē.

Piektdien Orisas štatā dažās vietās gaidāms "ārkārtīgi spēcīgs" lietus, bet vētra piekrastē uzdzīs pusotru metru augstu uzplūda vilni, kas varētu appludināt dažas zemās vietas, paziņoja Indijas meteoroloģiskais dienests.

Skolās un valdības ēkās izveidoti 3000 patvēruma vietu, lai varētu izmitināt vairāk nekā miljonu cilvēku. Varasiestādes aicina tūristus pamest piekrastes rajonus un izvairīties no nevajadzīgiem braucieniem.

Ceturtdien ciklons virzās pāri Bengālijas līcim un mediji ziņo, ka tā ir spēcīgākā vētra, kas skars Indijas austrumos divās desmitgadēs.

Source

LETA

Tags

Indija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form