Irāna būvē milzīgu ASV aviācijas bāzes kuģa butaforiju
Foto: Reuters/Scanpix

Irāna būvē milzīgu aviācija bāzes kuģa butaforiju ar neīstiem ASV iznīcinātājiem uz klāja, liecina raidsabiedrības CNN rīcība nonākušie ar satelītu uzņemti attēli.

Bandarabāsas ostā būvētais kuģis pēc izskatā līdzinās ASV “Nimitz” klases (CVN68) aviācijas bāzes kuģim. Tomēr ASV amatpersonas norāda, ka tā patiesībā ir liela barža, nevis īsts kara kuģis.

Lai gan Irānas mērķis nav zināms, tiek pieļauts, ka kuģa makets varētu tikt izmantots propagandas nolūkiem, to uzspridzinot. Irānas mediji jau agrāk ir pārraidījuši video, kuros tiek spridzinātas mērķa baržas.

Tāpat Teherāna ir gatavojusi propagandas video, kā izskatītos trieciens Izraēlai, ja tā uzbruktu Irānas kodolobjektiem.

“Nimitz” klases aviācijas bāzes kuģi ir lielākie kara kuģi pasaulē. Tikai dažu valstu flotēs ir ar kodolenerģiju darbināmi kuģi.

Ziņas par kuģa būvniecību nākušas klajā laikā, kad starp Irānu un ASV notiek augsta līmeņa sarunas par Teherānas kodolprogrammu. Irāna ir piekritusi daļēji apturēt savu pretrunīgi vērtēto programmu apmaiņā pret starptautisko sankciju mīkstināšanu.

Tags

ASV Irāna
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form