Irāna parāda, kā iznīcināt ASV aviācijas bāzes kuģi – uzskatāmi uzspridzina butaforiju
Foto: AP/Scanpix

Irānas Revolucionārā gvarde militāro mācību laikā trešdien uzspridzinājusi ASV aviācijas bāzes kuģa butaforiju, vēsta laikraksts "The New York Times".

"Ir radīts unikāls spēks, mēs nevēlētos to pielietot praksē," vietējiem medijiem stāstīja Revolucionārās gvardes augstākais komandieris – ģenerālis Mohammads Ali Džafari. "Bet, ja, nedod Dievs, tāda diena pienāks, Irānas karaflotei būs pilnīga kontrole pār Omānas jūru, Hormuza šaurumu un Persijas līci," ģenerālis komentē mācību mērķa iznīcināšanu.

Uzbrukuma simulācija "Lielais pravietis 9" bija Revolucionārās gvardes jūras spēku mācību centrālais notikums. Manevri notika netālu no stratēģiski nozīmīga Hormuza šauruma, caur kuru tiek vesti vairāk nekā 20% pasaules naftas. Bāzes kuģa imitācijas iznīcināšanā, šaujot raķetes un torpēdas, piedalījās Irānas flotes ātrumlaivas.

Iznīcinātā butaforija ļoti līdzinās tai ASV "Nimitz" kuģa kopijai, ko ASV militāristi pagājušajā gadā pamanīja būvējam Irānas Bandarabāsas ostā. Tomēr ASV amatpersonas satraukumu par Irānas mācībām neizrāda.

"Mēs esam informēti par Irānas jūras spēku mācībām, kurās iesaistīta kuģa butaforija, kas līdzinās aviācijas bāzes kuģim. Mēs esam pārliecināti par mūsu jūras spēku spējām aizsargāt sevi pret jebkuriem draudiem," komentē ASV Aizsardzības ministrijas pārstāvis Eliass Smits.

"Nimitz" klases aviācijas bāzes kuģi ir lielākie kara kuģi pasaulē. Tieši šāds kuģis patrulē Persijas līcī.

ASV savu militāro klātbūtni Persijas līcī palielina kopš 2011. gada, pieaugot spriedzei attiecībās ar Irānu. ASV ir vērsušas ekonomiskās sankcijas pret Irānu un tās naftas ieguves nozari, lai piespiestu Teherānu atteikties no pretrunīgi vērtētās kodolprogrammas.

Irāna piedraudēja bloķēt ieeju Persijas līcī - Hormuza šaurumu, caur kuru tiek transportēta piektā daļa no pasaules naftas eksporta. Vašingtona uz to atbildēja, ka izmantos savu karafloti, lai blokādi nepieļautu.

"Delfi" jau ziņoja, ka misijā Persijas līcī pirmo reizi pasaulē pērn devies ar lāzera lielgabalu bruņots ASV karakuģis. Irānas taktika pret ASV kuģiem varētu būt savu nelielo un ātro laivu izmantošana, norāda raidsabiedrība RT, turpinot, ka pret šāda tipa mērķiem ir piemērots jaunais ASV lāzera lielgabals.

Tags

ASV Irāna
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form