Īrijas karogs
Foto: stock.xchng

Dublinas Augstākās tiesas tiesnesis atļāvis atslēgt dzīvību uzturošās iekārtas sievietei, kura atrodas komā un ir 18 grūtniecības nedēļa, vēstī raidorganizācija BBC.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sievietes ģimene vēlējusies, lai iekārtas tiktu atslēgtas, taču ārsti atteikušies to darīt, jo nav bijuši pārliecināti par nedzimušā bērna tiesībām Īrijas konstitūcijā.

Sievietei diagnozēta smadzeņu klīniskā nāve. Iespējamība, ka bērns varētu piedzimt dzīvs, bijusi ļoti maza.

Nedzimušā bērna advokāti tiesai norādījuši, ka pirms dzīvību uzturošo iekārtu atslēgšanas jāpārliecinās, ka bērns tik tiešām nevar nākt pasaulē dzīvs.

Tiesnesis norādījis, ka dzīvības "uzturēšana un turpināšana atņemtu iespēju uz cieņpilnu nāvi".

"Tas pakļautu viņas tēvu, partneri un mazos bērnus neiedomājamam stresam, tikai tādēļ, ka mediķi baidās par iespējamajām sekām likuma priekšā," spriedis tiesnesis.

Sievietei ir vēl divi bērni.

Īrijas Veselības ministrs Leo Vardkars solījies rūpīgi izpētīt likumdošanu: "Es vēlos izteikt visdziļāko līdzjūtību sievietes ģimenei un partnerim. Šī lieta un tiesas lēmums būs rūpīgi jāizpēta, pirms varu par to izteikt plašākus komentārus"

Ministrs arī aicinājis ievērot ģimenes privātumu.

Tags

Dublina Īrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form