Izgāžas Trampa iecerētais veselības aprūpes plāns
Foto: AP/Scanpix

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidenta Donalda Trampa iecerētais veselības aprūpes plāns nav guvis pietiekami lielu atbalstu ASV Kongresa Pārstāvju palātā, informē CNN.

Medijs atzīmē, ka veselības aprūpes plāns neguva atbalstu tieši no republikāņiem. Savukārt Tramps savā paziņojumā norādījis, ka pie tā ir vainojami demokrāti.

ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkers Pols Raiens piektdien atsauca Trampa atbalstīto veselības aprūpes plānu, jo kļuva skaidrs, ka pietrūks balsu tā pieņemšanai.

Sarunā ar Raienu "prezidents lūdza atsaukt likumprojektu", aģentūrai AFP sacīja informēta persona Pārstāvju palātā.

Kongresa republikāņu līderu ierosinātā plāna pieņemšanai neizdevās nodrošināt nepieciešamo atbalstu republikāņu kongresmeņu vidū.

Plānam bija jāaizstāj iepriekšējā prezidenta demokrāta Baraka Obamas laikā pieņemtā veselības apdrošināšanas sistēma, kas pazīstama ar nosaukumu "Obamacare".

Tramps piektdien paziņoja, ka ir "vīlies" un "nedaudz pārsteigts" par to, ka nav izdevies pieņemt šo veselības aprūpes plānu. Šī neveiksme arī radījusi šaubas par Trampa plaši izreklamētajām spējām darījumu slēgšanā.

"Mēs bijām ļoti tuvu" šī plāna pieņemšanai, teica Tramps.

Tramps savā paziņojumā Ovālajā kabinetā sacīja, ka viņa pirmais ievērojamais priekšlikums likumdošanā bijis "ļoti, ļoti labs" teksts, kas izgāzies nepietiekama balsu skaita dēļ, jo pietrūka demokrātu atbalsta.

Tramps teica, ka šī likumdošanas akta izstrāde bija "interesanta pieredze".

Prezidents prognozēja, ka Obamas laikā pieņemtā veselības aprūpes sistēma "beigs eksistēt" un demokrāti būs spiesti pievienoties republikāņiem pie sarunu galda. Viņš sacīja, ka tādā gadījumā būs gatavs sarunām ar demokrātiem.

Tramps arī solīja turpmāk pievērsties nodokļu reformai.

Tags

Baraka Obamas Donalds Tramps
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form