Izraēlas prezidents Moše Kacavs piektdien noraidīja aicinājumus atkāpties no amata saistībā apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos un paziņoja, ka nav vainīgs.
Intervijā sabiedriskajam radio Kacavs noraidīja apsūdzības, ka centies panākt seksuālas attiecības ar divām darbiniecēm, atteikšanās gadījumā draudot tās atlaist, kā arī to, ka viņa kanceleja esot apmaiņā pret kukuļiem apžēlojusi cietumniekus.

Uz jautājumu, vai ir nevainīgs, Kacavs atbildēja: "Absolūti, absolūti, absolūti. Visas apsūdzības ir rupja apmelošana. Tas nekad nav noticis. Tas visi ir meli un nepatiesība."

Izraēlas policija trešdien nopratināja Kacavu saistībā ar apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos. Policijas pārstāvis Mikijs Rozenfelds pavēstīja, ka pratināšana ilgusi piecas stundas.

Tā ir pirmā Kacava nopratināšana, kopš pirms vairākiem mēnešiem apsūdzības sāka izskanēt atklātībā.

Pirmdien policija Kacava oficiālajā rezidencē Jeruzalemē konfiscēja datorus, plašumā vēršoties izmeklēšanai, kas draud pāraugt par nopietnāko skandālu sērijā, kurā iesaistītas augstākās Izraēlas amatpersonas.

Kā jau ziņots, pagājušajā nedēļā Izraēlas ģenerālprokurors par seksuālu uzmākšanos izvirzīja apsūdzību tieslietu ministram Haimam Ramonam. Svētdien Ramons atkāpās no amata.

Arī pret premjerministru Ehudu Olmertu pašlaik norisinās izmeklēšana saistībā ar darījumu, kura laikā viņš 2004.gadā par 1,2 miljoniem ASV dolāru (660 000 latu) iegādājās dzīvokli Jeruzalemē.

Kritikas ugunīs nonācis arī armijas komandieris ģenerālleitnants Dans Halucs, jo dažas stundas pirms iebrukuma Libānā pārdevis savu akciju portfeli.

Ar Kacavu saistītajam skandālam, domājams, būs maza ietekme uz politisko procesu, jo Izraēlas prezidenta funkcijas ir tikai ceremoniālas.

Bijušais labējās partijas "Likud" līderis par prezidentu tika ievēlēts 2000.gadā, kļūstot par pirmo konservatīvo Izraēlas valsts galvas amatā.

Ja policija izvirzīs oficiālas apsūdzības, Kacavs bauda tiesisko imunitāti, taču parlaments var ierosināt impīčmenta procedūru.

Pēc 20 deputātu pieprasījuma Kacavs var tikt uzaicināts sniegt liecības parlamentārajā komisijā, bet divas trešdaļas likumdevēju var pieprasīt viņa noklausīšanos parlamenta sesijā.

Savukārt ar 90 no 120 deputātu balsīm iespējams pieprasīt prezidenta atkāpšanos no amata.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!