Izraēlā tuvākajā laikā ieradīsies aptuveni tūkstotis ASV karavīru, kas piedalīsies kopīgās mācībās ar Izraēlas pretgaisa aizsardzības spēkiem, bet Izraēlas civiliedzīvotāji tikmēr jau tiek gatavoti karam, kurā valsts varētu tikt iesaistīta līdz ar iespējamo ASV uzbrukumu Irākai, raksta Izraēlas prese.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Skolēni skolās drīzumā tiks apmācīti, kā rīkoties ar gāzmaskām un kā izturēties dažādās kritiskās situācijās, bet civiliedzīvotājiem paredzēts izdalīt bukletus par ķīmiskā vai bioloģiskā uzbrukuma draudiem, pieļaujot iespēju, ka uzbrukuma gadījumā Irāka savukārt varētu raidīt pret Izraēlu raķetes ar nekonvencionālajiem lādiņiem. Skolotājiem karavīri jau ierādījuši gāzmasku lietošanu.

Laikraksta "Yedioth Ahronot" svētdienas numurā divas lappuses atvēlētas padomiem par to, kā lietot gāzmaskas un šļirces ar indīgo kaujas gāzu pretvielām.

Aptuveni 15 tūkstoši Izraēlas palīdzības dienestu darbinieku jau saņēmuši baku pretpotes, un tuvākajā laikā tiks sākta arī visu iedzīvotāju vakcinācija.

1991.gadā, Persijas līča kara laikā, Irāka raidīja uz Izraēlas teritoriju 39 raķetes "Scud", bet nevienai no tām nebija nedz ķīmiska, nedz bioloģiska lādiņa, un šie triecieni nenodarīja lielu postu. Izraēla, ievērojot ASV lūgumu, toreiz neiesaistījās karadarbībā, lai neiedragātu ASV vadīto koalīciju, kas ietvēra arābu valstis.

Izraēlas amatpersonas likušas noprast, ka arī šoreiz viņu valsts noskaņota neiesaistīties karā, tomēr vienlaikus pieļāvušas, ka uzskata par iespējamu atbildēt uz tādiem triecieniem, kuros tiktu laisti darbā nekonvencionālie ieroči.

Pēc avīzes "Ha'aretz "ziņām, amerikāņu karavīri, kas piedalīsies manevros, atvedīs sev līdzi raķetes "Patriot", kas 1991.gadā tika visai nesekmīgi izmantotas pret "Scud", taču kopš tā laikā tās ir būtiski modernizētas. Raķešu "Scud" iznīcināšanai Izraēla izstrādājusi un izvietojusi raķetes "Arrow". Pie Izraēlas krastiem Vidusjūrā paredzēts novietot ASV karakuģi.

Izraēlas armijas pavēlniecība nupat rīkoja citas plašas mācības, kurās tika izspēlēta situācija, ka dažādi valsts objekti saņēmuši ķīmisko vai bioloģisko lādiņu triecienu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form