Ar pavisam vienkāršiem līdzekļiem atvaļinājuma laikā tukšu māju vai dzīvokli iespējams pasargāt no zagļiem. Svarīgākās trīs lietas ir gaisma, aizkari un pastkaste.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pat pats skaistākais atvaļinājums būs izbojāts, ja atgriežoties atradīsiet izlaupītu dzīvokli vai appludinātu māju. Tomēr no šādiem riskiem ar vienkāršiem drošības pasākumiem iespējams viegli izvairīties. Atpūtniekiem ilgākas prombūtnes laiks jānotušē un iespējamie draudi jāmazina.

Aizkariem nevajadzētu ilgstoši būt aizvērtiem. Prombraucot vēlams nodrošināties, ka aizkari tiek aizvilkti un atvilkti. Šo sīko uzdevumu varētu uzticēt Jūsu kaimiņiem. Ja Jūsu mājās ir elektriski kontrolējami aizkari, tad tiem noteikti vajadzētu izmantot kontakta taimera ierīci, kas palaiž un atkal noslēdz strāvas padevi pēc Jūsu izvēlēta laika. Tāpat gaisma vakara stundās, kā arī skanošs radio norādīs uz kāda klātbūtni. Arī šeit lieti noderēs taimeris.

Lai Jūsu pastkaste prombūšanas laikā netiek piebāzta ar pastu, vēlams laikrakstu abonementu uz kādu laiku atteikt. Jebkurā gadījumā, arī šeit noderēs kaimiņa izpalīdzīgā roka – palūdziet ik pa laikam iztukšot Jūsu pastkastīti, jo ne tikai korespondence, bet arī reklāmas lapas var pārpildīt pastkasti.

Ja izmantojat automātisko atbildētāju, nekādā gadījumā neatstājiet zvanītājiem ziņu, cik ilgi plānojat savu prombūtni. Vislabāk miniet, ka uz īsu brīdi nebūsiet sasniedzams.

Lai mazinātu risku Jūsu mājvietai, ieteicams aizgriezt ūdens un gāzes padevi. Caurulēs citkārt var rasties spiediens, ko prombūtnes laikā kontrolēt Jums nebūs iespējams.

Noslēgt elektrības padevi pilnībā nav nepieciešams, tomēr elektroierīcēm, piemēram, kafijas automātiem vai ūdens vārāmām kanniņām vēlams izraut kontaktu. Praksē pierādījies, ka šāda tipa ierīces var sākt karst, tādējādi radot ugunsgrēka risku. Vienkārši izslēdzot nekas nav līdzēts.

Latvijā diemžēl vēl nepieejams pakalpojums, tomēr to var pārņemt kāds uzticams draugs vai tas pats kaimiņš, proti, ārzemēs tiek piedāvāti mājas uzmanītāju pakalpojumi. Mājas uzmanītāji saimnieka prombūtnes laikā ievācās tukšajā mājvietā, apņemoties pildīt mazākus uzdevumus, piemēram, puķu laistīšanu, pastkastītes iztukšošanu, kā arī mājās atstātā dzīvnieka izvešanu pastaigā un atbildēšanu uz telefona zvaniem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form