Kad starp tautām valda naids: 7 slēgtās starpvalstu robežas
Foto: AFP/Scanpix

Šodien aprit 20 gadi kopš 1995. gada 26. martā spēkā stājās Šengenas līgums. Sākotnējām 10 Šengenas zonas dalībvalstīm šobrīd pievienojušās vēl 16, tostarp Latvija, ļaujot aptuveni 420 miljoniem cilvēku brīvi pārvietoties no valsts uz valsti kopumā 4,3 miljonu kvadrātkilometru platībā. Tikmēr pasaulē joprojām ir slēgtas robežas, kuras nemaz nav iespējams šķērsot.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau izsenis valstis sevi centušās pasargāt no ārējiem apdraudējumiem gan būvējot kontrolposteņus uz ceļiem, gan ceļot fiziskas robežas. Tāpat vēsturē ir vairāki piemēri, kad robežas tiek slēgtas, lai cilvēki valstis nespētu brīvi pamest. Mūsdienās efektīvs cilvēku ceļošanas kontroles mehānisms ir vīzas, vai pasu kontrole, taču atsevišķu valstu starpā robežas ir burtiski slēgtas.

Īpašs gadījums ir arī Palestīnas pašpārvaldes kontrolēto Rietumkrasta un Gazas joslas robežas, kuras lielākoties veido fizisks nepārvarams mūris ar modernām novērošanas iekārtām. Tā gan ir šķērsojama īpašos robežpunktos noteiktos laikos.

Iepazīstinām ar pasaules slēgtajām starpvalstu robežām:


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Alžīrija Armēnija Azerbaidžāna Čada Eritreja Etiopija Gazas josla Indija Kalnu Karabaha Pakistāna Palestīna Raimonds Graube Raimonds Vējonis Šengenas zona Ziemeļkoreja Turcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form