Kamerons aicina Vāciju palīdzēt novērst Lielbritānijas izstāšanos no ES
Foto: Reuters/Scanpix

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons ceturtdien aicināja Vāciju palīdzēt viņam panākt Eiropas Savienības (ES) reformas, ka ir vajadzīgas, lai pārliecinātu britus referendumā balsot par Lielbritānijas palikšanu ES.

Lielbritānijā līdz 2017. gada beigām ir paredzēts sarīkot referendumu par valsts dalību ES. Kamerons pašlaik Vācijā mēģina panākt pārmaiņas Lielbritānijas attiecībās ar ES, lai mazinātu britu eiroskepticismu.

"Atbalsts mūsu dalībai [ES] ir krities daudzus gadus. Tāpēc es vedu sarunas par pārmaiņām, kas būtu adresētas britu tautas bažām," Kamerons paziņoja rakstā, kuru ceturtdien publicē Vācijas laikraksts "Bild".

"Tomēr šīs pārmaiņas dos labumu arī ES, un Vācija var palīdzēt tās panākt," rakstīja Kamerons.

Kamerons vēlas, lai ES samazinātu savu birokrātiju un nodotu vairāk pilnvaru dalībvalstīm. Viņš arī mēģina panākt garantijas, ka Lielbritānija būs pasargāta no ciešākas ES politiskās integrācijas un no ekonomiskiem lēmumiem, kurus pieņem tās 19 ES dalībvalstis, kas ir pārgājušas uz eiro.

Vairākas ES dalībvalstis iebilst galvenokārt pret Kamerona prasībām iebraucējiem no ES dalībvalstīm pirmos četrus gadus pēc ierašanās Lielbritānijā ierobežot piekļuvi sociālajam atbalstam, jo tās uzskata šīs prasības par diskriminējošām un ES pamatideālus pārkāpjošām.

Lai gan tiek uzskatīts, ka Vācijas kanclere Angela Merkele visumā atbalsta Kamerona nostāju, viņa ir uzsvērusi, ka "Eiropas integrācijas fundamentālie sasniegumi" nav apspriežami.

"Mēs gribam, lai cilvēki beigtu ņemt no labklājības sistēmas, vispirms nesniedzot ieguldījumu tajā," vēstīja Kamerons "Bild" rakstā.

"Līdzīgi kā Vācija Lielbritānija principā tic brīvas strādājošo kustības principam. Bet tam nevajadzētu nozīmēt pašreizējo brīvību pretendēt uz visiem pabalstiem no pašas pirmās [ierašanās] dienas, tāpēc mēs esam ierosinājuši to ierobežot pirmos četrus gadus," skaidroja Kamerons.

Ir gaidāms, ka Kamerons vēlāk dosies uz Ungāriju, kur viņam paredzētas sarunas ar tās premjerministru Viktoru Orbānu.

Kamerons mēģina novērst tā saukto "Brexit" (Lielbritānijas aiziešanu no ES), bet viņa Konservatīvajā partijā ir daudz eiroskeptiķu un britu sabiedrībā pieaug neapmierinātība ar attiecībām starp Londonu un Briseli.

Kamerons otrdien paziņoja, ka viņa valdības ministriem pirms minētā referenduma būs atļauts piedalīties kampaņās par vai pret Lielbritānijas dalību ES.

Tags

Deivids Kamerons Eiropas Savienība Lielbritānija Vācija

Comment Form