Karloss Šakālis tiesā apstrīd mūža ieslodzījumu par spridzināšanām Francijā
Foto: AFP/Scanpix

Venecuēlas terorists Karloss Šakālis pirmdien atgriezies tiesā, lai apstrīdētu notiesājošo spriedumu par pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados Francijā sarīkotajiem sprādzieniem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

63 gadus vecais terorists, kura īstais vārds ir Karloss Iļjičs Ramiress Sančess, tika arestēts 1994.gadā Hartūmā. Viņu arestēja Francijas slepenā dienesta aģenti, kuriem atbalstu sniedza Sudānas valdība. Pēc aresta viņš tika nogādāts Francijā.

2011.gadā Francijas tiesa piesprieda viņam mūža ieslodzījumu par 1982. un 1983.gadā Francijā sarīkotajiem sprādzieniem, kuros tika nogalināti 11 cilvēki, bet vēl gandrīz 150 tika ievainoti.

Tobrīd Karloss Šakālis jau izcieta vienu mūža ieslodzījumu, kas viņam tika piespriests par 1975.gadā pastrādāto divu Francijas policistu un kāda policijas informatora slepkavību.

Līdz ar trim citām personām Karloss tika vainots par Parīzes-Tulūzas vilciena spridzināšanu, kurā gāja bojā pieci cilvēki, par uzbrukumu arābu valodā iznākošā laikraksta "Al Watan" Parīzes redakcijai, kura laikā tika noslepkavots viens cilvēks, par eksplozijas sarīkošanu vienā no Marseļas dzelzceļa stacijām, noslepkavojot divus cilvēkus, un par spridzekļa uzstādīšanu ātrvilcienā TGV, kas prasīja trīs upurus.

Apsūdzības rakstā bija teikts, ka sprādzieni rīkoti, Karlosam radot "privātu karu" pret Franciju, lai panāktu divu savas bandas locekļu atbrīvošanu. Viņi tika arestēti brīdī, kad gatavoja uzbrukumu Kuveitas vēstniecībai Parīzē. Tiek uzskatīts, ka Karloss Šakālis savu bandu vadīja ar bēdīgi slavenās Austrumvācijas slepenpolicijas "Stasi" atbalstu.

Prokuratūrai ilgu laiku bija grūti savākt pierādījumus, lai nodrošinātu notiesājošu spriedumu. Tas izdevās tikai pēc Padomju Savienības sabrukuma, kad kļuva pieejami "Stasi" slepenie dokumenti.

Apstrīdot spriedumu, Karloss Šakālis apgalvo, ka uz pierādījumiem, kas iegūti no šiem "Stasi" dokumentiem, nevar paļauties.

Tienešu grupa, kas izskatīs Karlosa Šakāļa apelācijas prasību, izskatīs arī spriedumu, ar kuru attaisnota Vācijas pilsone Krista Frēliha, kura tika apsūdzēta par līdzdalību Karlosa Šakāļa 1982.gadā Parīzē sarīkotajā sprādzienā.

Šobrīd 70 gadus vecā sieviete tika tiesāta viņai klāt neesot un ir paziņojusi, ka arī apelācijas tiesā nepiedalīsies.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Francija Padomju Savienība Parīze Sudāna Vācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form