Kims Čenuns iecelts arī par Ziemeļkorejas valdošās partijas galvenā lēmējvaras orgāna vadītāju
Foto: Reuters/Scanpix

Ziemeļkorejā par valdošās Korejas Strādnieku partijas galvenās lēmējvaras Centrālās komitejas vadītāju iecelts mirušā valsts vadītāja Kima Čenira jaunākais dēls un amata mantinieks Kims Čenuns, kas ir viens no daudzajiem amatiem, ko viņš manto no sava tēva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ziemeļkorejas 17.decembrī mirušā līdera Kima Čenira jaunākais dēls un amata mantinieks jau ir pasludināts par "dižo pēcteci" un militāro spēku augstāko komandieri.

Ierasti partijas Centrālās komitejas vadītājs ir arī partijas ģenerālsekretārs, un gaidāms, ka arī šo amatu, tāpat kā daudzus citus amatus, kurus iepriekš ieņēma Kims Čenirs, tagad ieņems viņa dēls.

Kima Čenira bēres notiks trešdien Phenjanā. Pēc bērēm notiks vēl viens sēru pasākums ceturtdien, kad no rīta tiks raidītas šaujamieroču zalves, visi vilcieni un kuģi signalizēs ar signāltaurēm, un tiks ievērots triju minūšu klusuma brīdis.

Kims Čenirs nomira 17.decembrī 69 gadu vecumā, kad bija devies vizītē pa valsti un atradies vilcienā. Viņa nāves cēlonis bija "smags miokarda infarkts un sirdslēkme".

Ziemeļkorejā ir izsludinātas valsts sēras no 17. līdz ceturtdienai. Sērotāji var atvadīties no Kima Džongila no 20.decembra līdz otrdienai Kumsusanas mauzolejā, kur atrodas iebalzamētais viņa tēva Kima Ilsunga (Irsena) līķis.

Saskaņā ar Ziemeļkorejas publicēto Kima Čenira biogrāfiju viņš esot dzimis 1942.gadā Pektusana kalnā, kad viņa tēvs Kims Ilsungs no slepenas nometnes šajā kalnā vadījis korejiešu partizānu cīņu pret Japānas armiju. Citu valstu vēsturnieki gan uzskata, ka Kims Čenirs patiesībā dzimis Padomju Savienībā - Sibīrijā, kur viņa tēvs bija paglābies no Japānas armijas. 

Valsts iedzīvotāji masveidā sēro par Kima Čenira nāvi, bet domājams, ka lielākā daļa to dara aiz bailēm, lai neradītu šaubas par savu lojalitāti. Kad 1994.gadā nomira  Kims Ilsungs, iedzīvotāji tika aicināti sērot vismaz reizi dienā īpaši paredzētās vietās, bet pēc Kima Čenira nāves viņiem jāsēro vismaz trīsreiz dienā. 

Ziemeļkorejā pastāv spēcīgs Kima Ilsunga un Kima Čenira personības kults, un tagad ir uzsākta arī jaunā valsts vadītāja Kima Čenuna personības kulta veidošana.

Par Kimu Čeninu nav pieejama daudz biogrāfiskas informācijas. Zināms, ka viņš ir aptuveni 28 gadus vecs. Kims Čenuns 2010.gada septembrī tika izraudzīts par nākamo valsts vadītāju, lai gan viņam ir mazs atbalsts armijā un nav nekādas militāras pieredzes.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kims Čenuns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form