Ķīnas Trīs aizu dambis varētu izraisīt ekoloģisku katastrofu, ja vien radušās problēmas netiks nekavējoties apkarotas, paziņojušas ietekmīgas Ķīnas amatpersonas. Dambja būvniecības vadītājs Vangs Ksiaofengs norāda, ka nedrīkst neņemt vērā tādas briestošās problēmas kā augsnes erozija, zemes nogruvumi un ūdens piesārņojums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kritiķi jau iepriekš bija brīdinājuši, ka šis pasaulē lielākais hidroelektroprojekts varētu radīt plašu kaitējumu videi, un tagad tas ir apstiprinājies.

25 miljardu ASV dolāru vērto dambi pāri Ķīnas lielākajai upei Jandzi plānots pabeigt līdz 2008.gada beigām. Dambja būvniecības laikā uz citām dzīvesvietām tika pārcelti vairāk nekā miljons cilvēku, un dambis Ķīnai nepieciešams, lai kontrolētu plūdus un nodrošinātu valsti ar elektrību.

Amatpersonas norāda, ka ekonomisku attīstību nav iespējams panākt uz vides rēķina. Pašlaik notikuši vairāki upes stāvo krastu nogruvumi, kas izraisījuši vairāku metru augstus viļņus, radot tālākus zemes nogruvumus. Radušies draudi vietējiem iedzīvotājiem, piesārņots dzeramais ūdens.

Ķīnas valdība arvien vairāk satraucas par iespējamām politiskām nesaskaņām šajā jautājumā. Vasaras sākumā publicētā statistika norāda, ka pēc paziņojumiem par vides problēmām augusi neapmierinātība iedzīvotāju vidū un palielinājies protesta akciju skaits, tomēr jāņem vērā arī tas, ka Ķīnā vairs nav gandrīz nevienas upes, uz kuras nebūtu uzbūvēta vismaz viena HES, daudzi projekti ir attīstības stadijā.

Pekina nesen izvirzīja mērķi palielināt atjaunojamās enerģijas apjomus, un lielākā daļa šīs enerģijas nāks no hidroelektrostacijām.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form