Kopš 5. septembra, kad spēkā stājās Kijevas un Austrumukrainas separātistu noslēgtais pamiers, Ukrainā ik dienu gājuši bojā vidēji 13 cilvēki, atsaucoties uz ANO, vēsta raidsabiedrība BBC.

Astoņu nedēļu laikā, kurā teorētiski darbojas trauslais pamiers, abām pusēm to pārkāpjot, ir gājuši bojā pavisam 957 cilvēki. ANO cilvēktiesību komisāra ziņojums apraksta, ka nemiernieku kontrolētajā Doņeckā un Luhanskā ir iestājies pilnīgs likumu un kārtības sabrukums.

Ir ticamas ziņas arī par valdības spēku pārkāpumiem, uzsvērts ziņojumā.

Kopš konflikta sākuma aprīlī Ukrainā gājuši bojā 4317 cilvēki, liecina ANO dati. Pēdējos divos mēnešos ievērojami pieaudzis valsts iekšienē pārvietoto cilvēku skaits - no 275 489 līdz 466 829. Cilvēktiesību situāciju tieši ietekmē lielais ieroču un ārzemju kaujinieku skaits no Krievijas. Karotāju vidū ir arī Krievijas karavīri, norādīts ziņojumā.

Konflikts sākās aprīlī, kad Kijeva sāka operāciju, lai atgūtu prokrievisko separātistu ieņemtās valsts iestāžu ēkas Austrumukrainā. Pirms tam, bloķējot armijas bāzes un ieņemot svarīgus objektus, Krievija bija anektējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu.

5. septembrī Minskā tika panākta vienošanās par pamieru. Tā nosacījumu ievērošanai jāseko Eiropas Drošības un sadarbības organizācijai (EDSO).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!