Kotdivuārā turpinās kaujas starp valsts prezidentu spēkiem
Foto: EPA/LETA

Kotdivuāras lielākajā pilsētā Abidžanā piektdienas naktī notika kaujas starp jaunā starptautiski atzītā prezidenta Alasana Uataras un līdzšinējā prezidenta Lorāna Gbagbo spēkiem, informē aģentūra "Reuters".

Francija nosūtījusi uz Abidžanu 1000 militārpersonu kontingentu, lai aizsargātu pilsētā mītošos Francijas pilsoņus.

Kā ziņots, Gbago pēc prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarēja Uatara atteicās pamest posteni un viņu atbalstīja armija, savukārt Uataru aizsargāja ANO karaspēks.

Martā situācija mainījās par labu Uataram. Viņa spēki ieņēma valsts galvaspilsētu Jamusukoro. Ceturtdien tie iegāja Abidžanā. Uataras spēki tagad kontrolē apmēram 80 procentus valsts teritorijas.

Pēc ANO sankciju noteikšans pret Gbago pagājušajā trešdienā viņu pameta lielākā daļa bruņoto formējumu.

 Gbago uzturas savā rezidencē Abidžanā, ko aizsargājot nelieli elites vienību spēki. Uatara aicina Gbago padoties, pretējā gadījumā viņu arestēs un nodos ANO tribunālam.

Kā ziņots, Gbago pēc 2010. gada novembrī notikušajām prezidenta vēlēšanām, kurās zaudēja, tomēr spēja saglabāt varu un kontrolēja lielāko daļu valsts teritorijas.
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form