Krievijas Federālais reģistrācijas dienests (FRD) pirmdien apstiprināja, kas tas atteicies reģistrēt Nacionālboļševistiko partiju (NBP).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"NBP reģistrācija ir atteikta. Pamatojumu ir daudz un tie visi ir likumīgi," teica FRD pārstāvis.

Pēc viņa teiktā, lēmums tika pieņemts pēc 15.decembrī iesniegto dokumentu izskatīšanas.

FRD pārstāvis norādīja, ka partijas dibināšanas kongresā nebija kvoruma. Turklāt partijas reģionālo nodaļu biedri ir personas, kas jaunākas par 18 gadiem, un tas ir pretrunā ar likumu.

Bez tam, Nacionālboļševistiskajā partijā ir vērojamas "nacionālās piederības" pazīmes, kas arī ir likuma pārkāpums.

"Lai novērstu šos pārkāpumus, ir jāveic jauni organizatoriskie pasākumu," teica FRD pārstāvis.

Pagājušā gada 15.decembrī NBP iesniedza Tieslietu ministrijai reģistrācijai nepieciešamo dokumentu paketi.

Pēc prokuratūras datiem, NBP no 1998. līdz 2003.gadam netika iesniegusi valsts reģistrācijas iestādēm nepieciešamās ziņas, arī par štāba atrašanās vietu un datus par vadītāju. Turklāt sabiedrisko organizāciju nosaukumos nedrīkst lietot vārdu "partija", bet NBP bija starpreģionāla sabiedriskā apvienība, teica prokuratūras pārstāve.

Viņa arī uzsvēra, ka NBP biedri vairākkārt izdarījuši ekstrēmistiska rakstura administratīvus tiesībpārkāpumus, bet organizācijas līderis ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību atbalstīja un akceptēja šādu darbību. "Maskavas apgabaltiesa pieņēma lēmumu par NBP likvidēšanu un tās izslēgšanu no juridisko personu vienotā valsts reģistra sakarā ar vairākkārtējiem un rupjiem federālā likuma pārkāpumiem," norādīja prokuratūras pārstāve.

29.jūnijā Maskavas apgabaltiesa apmierināja Maskavas apgabala prokuratūras prasību un likvidēja NBP.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form