Krievija izmanto sociālos tīklus, lai ietekmētu EP vēlēšanas, atklāj ES izlūkdienesti
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Eiropas Savienības (ES) izlūkdienesti novērojuši Krievijas centienus ietekmēt maijā gaidāmās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, teikts ziņojumos par šābrīža situāciju, kas nonākuši ziņu aģentūras DPA rīcībā.

Šo centienu vidū ir sociālo mediju, kā arī Kremļa atbalstīto mediju, arī telekanāla RT, izmantošana Krievijai draudzīgo un ES kritiski noskaņoto partiju atbalstam, norāda izlūkdienesti.

Īpaša uzmanība pievērsta gados jauniem cilvēkiem. Dažos gadījumos mērķis vienkārši ir sēt šaubas par EP svarīgumu un mazināt aktivitāti vēlēšanās, kas notiks no 23. līdz 26. maijam.

Augsta ranga izlūkdienesta amatpersonas uzsver, ka Krievijas līdzšinējie centieni nav tik pamanāmi kā aktivitātes pirms 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanām vai 2017.gada maija Francijas vēlēšanām.

Savienotajās Valstīs Krievija uzlauza Demokrātu partijas e-pastus, lai kaitētu šī politiskā spēka kandidātei Hilarijai Klintonei.

Francijā Krievijas finansējums tika izmantots, lai atbalstītu galēji labējo līderi Marinu Lepēnu.

Krievijas valdība kategoriski noraida šos pārmetumus.

Krievija necenšas ietekmēt ES vēlēšanas, tai arī nav plānu ietekmēt citas vēlēšanas, Krievijas Ārlietu ministrija skaidroja DPA.

Tags

Ārlietu ministrija ASV Eiropa Eiropas Savienība Francija Hilarija Klintone Krievija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form