Krievija īstenos "patstāvīgu, līdzsvarotu, atklātu un prognozējamu ārpolitiku".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Par to pirmdien Maskavā paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Igors Ivanovs, iepazīstinot ar jauno ārpolitikas koncepcijas redakciju, kuru 28.jūnijā apstiprināja Krievijas prezidents.

Ministrs uzsvēra, ka koncepcijā galvenais uzsvars likts uz "Krievijas nacionālo interešu īstenošanu, paredzot atbilstošu rīcību un vajadzības gadījumā to nelokāmu aizstāvēšanu". Turklāt Ivanovs uzsvēra, ka "šādai pieejai nav nekā kopīga ar nacionālo egoismu, pašizolāciju vai konfrontāciju".

"Mēs esam par abpusēju atvērtību sadarbībai un interešu saskaņošanu," sacīja ministrs.

Pēc viņa domām, koncepcijas galvenā ideja ir "veselīgs pragmatisms".

"Koncepcija ir vērsta pirmām kārtām uz to, lai ārpolitika reāli palīdzētu iekšējo uzdevumu atrisināšanai," paskaidroja Krievijas ārlietu ministrs. Taču viņš īpaši uzsvēra, ka tas nekādā gadījumā nenozīmē "Krievijas ārpolitiskās aktivitātes sfēras sašaurināšanos".

"Tā būs racionālāka un rentablāka politiski un ekonomiski," sacīja ministrs.

Viņš piebilda, ka Krievijas ārpolitikas galvenie uzdevumi šajā posmā ir valsts drošības nodrošināšana, labvēlīgu apstākļu radīšana ekonomikas augšupejai, pilsoņu un tautiešu ārvalstīs interešu aisardzība.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form