Krievija nav pienācīgi izmeklējusi Poļitkovskas slepkavību, secina ECT
Foto: EPA-AFI

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) otrdien atzina, ka Krievija nav pienācīgi izmeklējusi žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavību, kā arī liegusi taisnīgu tiesu pankrupas "Pussy Riot" dalībniecēm.

2006. gadā Maskavā noslepkavotās Poļitkovskas lietā ECT atzina, ka Krievija "nav nodrošinājusi adekvātus izmeklēšanas soļus, lai atrastu personu vai personas, kas slepkavību pasūtīja".

Tiesa norādīja, ka izmeklētājiem vajadzēja izvērtēt iespēju, ka noziegumu pasūtījuši Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) aģenti vai Čečenijas amatpersonas.

Ar prasību ECT vērsās Poļitkovskas ģimenes locekļi, kas apgalvo, ka Krievija nav veikusi pienācīgu izmeklēšanu, lai gan šajā lietā notiesāti pieci slepkavības tiešie izpildītāji.

ECT uzdeva Krievijai izmaksāt četriem Poļitkovskas ģimenes locekļiem – mātei, māsai un diviem bērniem - 20 000 eiro lielu kompensāciju.

Savukārt "Pussy Riot" lietā ECT atzina, ka pankgrupas dalībnieces pakļautas pazemošanai.

ECT arī atzina, ka meitenēm liegta taisnīga tiesa un pārkāptas viņu tiesības uz runas brīvību.

"Pussy Riot" dalībnieces tika aizturētas 2012. gadā pēc akcijas vienā no Maskavas baznīcām, ko grupas dalībnieces bija sarīkojušas, protestējot pret prezidenta Vladimira Putina autoritāro režīmu.

Viņas tika notiesātas par "reliģiska naida motivētu huligānismu", piespriežot reālus cietumsodus.

ECT uzdeva Krievijai izmaksāt divām "Pussy Riot" dalībniecēm 16 000 eiro lielu kompensāciju katrai, bet trešajai grupas dalībniecei pienākas 5000 eiro liela kompensācija.

Krievijai jāsedz arī 11 760 eiro lielie tiesas izdevumi.

Tikmēr Krievijā pirmdien "Pussy Riot" dalībniecēm pirmdien tiesa piesprieda 15 diennakšu ilgu administratīvo arestu par to, ka viņas, tērptas policijas uniformās, izskrēja uz laukuma Pasaules Futbola kausa izcīņas finālspēles laikā.

Tags

Anna Poļitkovska Eiropas Cilvēktiesību tiesa Krievija Pussy Riot

Comment Form