Krievija noliedz pierādījumu sagrozīšanu ķīmiskā uzbrukumā skartajā Dumā
Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievija ir noliegusi izskanējušo versiju par tās pierādījumu sagrozīšanu un iejaukšanos Dumas pilsētas teritorijā, kur, iespējams, tika īstenots ķīmiskais uzbrukums, vēsta britu raidsabiedrība BBC.

"Es varu garantēt, ka Krievija notikuma vietā nav sagrozījusi pierādījumus," intervijā BBC sacīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, kurš intervijā joprojām noliedzis to, ka 7. aprīlī Dumā noticis ķīmiskais uzbrukums.

"Tas, kas noticis, bija iestudēts," vēlreiz uzsvēra Lavrovs, kurš jau iepriekš ar šādu paziņojumu bija nācis klajā.

Šāds paziņojums sekoja pēc tam, kad ASV sūtnis OPCW izteica bažas, ka Krievija, iespējams, ir sarozījusi pierādījumus Dumā.

Jau ziņots, ka OPCW eksperti izmeklēs apsūdzības par 7. aprīlī Dumā, uz austrumiem no Damaskas, notikušo uzbrukumu. ASV, Francija un Lielbritānija, reaģējot uz apsūdzībām par Dumā notikušo ķīmisko uzbrukumu, sestdien Sīrijā īstenoja bezprecedenta raķešu triecienu Sīrijai.

Rietumvalstis apgalvo, ka uzbrukumā Dumā esot lietotas ķīmiskas vielas, visticamāk hlors un zarīns, un ka uzbrukumā dzīvību zaudējuši vismaz 40 mierīgie iedzīvotāji.

Sīrija un tās sabiedrotā Krievija kategoriski noliedz, ka šāds uzbrukums būtu noticis, skaidrojot, ka vēstis par it kā notikušo uzbrukumu izplatījuši nemiernieki, lai izprovocētu Rietumu uzbrukumu Sīrijai.

Tags

ASV Krievija Sergejs Lavrovs

Comment Form