Krievija pie Vuhledaras, iespējams, zaudējusi veselu brigādi
Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Delfi abonentiem logo saturs

Okupantu spēki, cenšoties panākt izrāvienu pie Vuhledaras pilsētas, varētu būt zaudējuši veselu bruņoto spēku brigādi, ziņo portāls "Politico".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Liels skaits ienaidnieka spēku, ieskaitot pavēlniecības darbiniekus, tika iznīcināti netālu no Vuhledaras un Marijinkas Doneckas apgabalā," medijam pastāstīja Oleksijs Dmitraškivskis, Ukrainas aizsardzības spēku Apvienotā preses centra vadītājs Tavriskas apgabalā. "Turklāt pēdējās nedēļas laikā ienaidnieks zaudēja apmēram 130 aprīkojuma vienības, ieskaitot 36 tanku vienības," viņš turpināja.

Okupanti dienas laikā esot zaudējuši 150-300 vīru, norādīja Dmitraškivskis.

Minētā Krievijas bruņoto spēku vienība ir 155. jūras kājnieku brigāde. Tās sastāvā bijuši aptuveni 2000 karavīri.

Krievijas taktiskās neveiksmes ap Vuhledaru, visticamāk, ir vēl vairāk novājinājušas Krievijas ultranacionālistu kopienas pārliecību, ka Maskavas spēki spēj sākt plašu ofensīvu, ziņojusi ASV bāzētā domnīca "Institute For The Study Of War". Arī prokrieviskie militārie blogeri ziņojuši par milzīgiem zaudējumiem un kritizēja Krievijas bruņoto spēku pavēlniecību par elites karaspēka nosūtīšanu uz fronti.

Sakāve notika tikai dažas dienas pēc tam, kad Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu ziņoja par "veiksmīgu ofensīvu netālu no Vuhledaras".

Krievija pie Vuhledaras, iespējams, zaudējusi veselu brigādi
Foto: AP/Scanpix/LETA

"155. brigāde jau bija jāatjauno trīs reizes. Pirmo reizi pēc Irpiņas un Bučas; otro reizi viņus pieveica netālu no Doneckas (..) Un tagad gandrīz visa brigāde jau ir iznīcināta netālu no Vuhledaras," sacīja Dmitraškivskis.

Krievijas bijušais paramilitārais komandieris Igors Girkins, kas aizmuguriski notiesāts par MH17 pasažieru reisa notriekšanu 2014. gadā, nosaucis krievu ģenerāļus par "pilnīgiem pamuļķiem, kuri nemācās no savām kļūdām". Girkins pesimistiski aprakstīja sakāvi netālu no Vuhledaras kā Krievijas armijas ofensīvas beigas visā Doneckas frontē.

Kā atzīmē "Politico", ukraiņi nesteidzas svinēt uzvaru, jo Krievijas spēki turpina uzbrukt Ukrainas pozīcijām netālu no Vuhledaras, Avdijivkas un Bahmutas.

Portāls "Delfi" jau 10. februārī ziņoja, ka okupanti cietuši lielus zaudējumus pie Vuhledaras. Tobrīd pieejamā informācija liecināja, ka Krievija zaudējusi vismaz 31 tehnikas vienību.

Savukārt Lielbritānijas Aizsardzības ministrija, atsaucoties uz izlūkdienestu informāciju, svētdien ziņoja, ka pēdējo divu nedēļu laikā Krievija cietusi lielākos zaudējumus kopš iebrukuma pirmās nedēļas. Krievijas zaudējumu pieaugums ir saistīts ar vairākiem faktoriem, tostarp apmācīta personāla, koordinācijas un resursu trūkumu visā frontē, ziņoja Lielbritānijas ministrija kā piemērus minot kaujas pie Bahmutas un Vuhledaras.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu Krievijassākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem.

Lasi vēl
 
Lūdzu, novērtē nupat lasīto rakstu!
Neesmu apmierināts/-a Esmu ļoti apmierināts/-a

Raksti, kas tevi varētu interesēt:

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form