Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijai, domājams, neizdodies realizēt militārās vadības pasludināto plānu palielināt armijas skaitlisko sastāvu par 11% nākamo trīs gadu laikā, savā ikdienas ziņojumā prognozē Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Iestāde atgādina, ka Krievijas Aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu paziņoja par ieceri palielināt armiju līdz 1,5 miljoniem cilvēku laika posmā no 2023. līdz 2026. gadam.

Lielbritānijas izlūki gan apšauba Krievijas spējas realizēt tādu bruņoto spēku paplašināšanu. Taču Šoigu plāni demonstrē to, ka Krievija grasās saglabāt augstus militāros draudus vēl daudzus gadus pēc iebrukuma Ukrainā beigām.

"Tomēr Krievijai, visticamāk, būs grūtības ar personālu un aprīkojumu plānotajai paplašināšanai," teiks ziņojumā.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!