Krievijas iebrukums Ukrainā. 19. diena. Teksta tiešraides arhīvs
Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau 19. dienu. Svētdien Maskava paplašināja uzbrukumu areālu, raidot vairāk nekā 30 raķetes pa militāro apmācību bāzi netālu no Polijas robežas Ļvivas apgabalā, Kremlis arī vērsies pie Ķīnas ar lūgumu pēc ekonomiskās un militārās palīdzības, atklāja ASV amatpersonas. Turpinām sekot notikumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
  • Krievijas iebrukums ar raķešu apšaudēm un sauszemes spēku ienākšanu no dažādām pusēm sākās 24. februāra agrā rītā.
  • Krievija lūgusi Ķīnai ekonomisku un militāru atbalstu, to vairākiem ASV medijiem atklājušas ASV amatpersonas. Vašingtona brīdina, ka Pekinai jārēķinās ar "smagām" sekām, ja tā palīdzēs Maskavas iebrukumam Ukrainā.
  • Svētdien Krievija vairāk nekā 30 raķetes raidījusi pa militāro bāzi Ukrainas rietumus netālu no Polijas robežas un Ļvivas. 35 cilvēki ir nogalināti un vairāk nekā 130 ievainoti.
  • No Krievijas spēku ielenktās un smagi apšaudītās Mariupoles joprojām nav izdevies evakuēt civiliedzīvotājus. Pilsētā nogalināto civilistu skaits pārsniedz 2000, liecina jaunākās amatpersonu aplēses.
  • Pirmdien videoformātā notiks nākamās Ukrainas un Krievijas sarunas.
  • Krievijas spēki bloķē Ukrainas Melnās jūras piekrasti un valsts ir nogriezta no starptautiskajiem jūras tirdzniecības ceļiem, paziņoja Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.
  • Tādas pilsētas kā Harkiva, Mariupole. Mikolajiva, Čerņihiva, Sumi un Dņipro ir pakļautas nemitīgām apšaudēm un bombardēšanai. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka "dažas mazas pilsētiņas vairs neeksistē".
  • Krievijas spēki, ciešot smagus zaudējumus, turpina virzību uz priekšu. Valsts austrumos okupanti mēģina ielenkt Ukrainas spēkus, svētdien paziņoja Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.Krievijas iebrukums Ukrainā (19. diena)
Cienījamie "Delfi" lasītāji, šovakar teksta tiešraidi par Krievijas asiņaino iebrukumu Ukrainā un ar to saistītajiem notikumiem pārtraucam. Rīt no rīta mūsu komanda turpinās sekot notiekošajam, lai informētu par svarīgāko.
Krievijas karaspēka nolaupītais Ukrainas Melitopoles pilsētas mērs Ivans Fedorovs ir aizvests uz Luhansku. (LETA)
Krievija pirmdien lūgusi Ķīnas militāro un finansiālo atbalstu.CNN noskaidrojis, ka Krievija tostarp lūdzot ātri pagatavojamo militāro ēdienu. Šāds lūgums pierāda Krievijas karaspēka loģistiskas problēmas, apšaubot tā vispārējo kara gatavību. Medijs atzīmē, ka, visticamāk, Ķīna Krieviju atbalstīs tikai ar ēdiena piegādi, jo pretējā gadījumā krasi pasliktinātos attiecības ar Rietumvalstīm.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis iesniedzis parlamentam likumprojektu par karastāvokļa pagarināšanu no 24. marta vēl par 30 dienām.
ASV prezidents Džo Baidens pieļaujot iespēju doties uz Eiropu tuvāko nedēļu laikā.Mērķis vizītei būtu pārrunāt Krievijas iebrukumu Ukrainā un NATO stiprināšanu. Jau pagājušā nedēļā ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens bija ieradies vizītē Latvijā, apspriežot minētos jautājumus. (Reuters)
Lielbritānijā saņemti vairāk nekā 43 000 pieteikumu no organizācijām un privātpersonām ukraiņu kara bēgļu izmitināšanas programmai "Homes for Ukraine" ("Mājas Ukrainai"). (Sky News)
Krievijas spēku šķietamā iestigšana nozīmē lielāku apdraudējumu Ukrainas iedzīvotājiem, atsaucoties uz militārajiem analītiķiem, raksta BBC.- Pie galvaspilsētas Kijivas esošo Krievijas artilērijas vienību šāviņi var sasniegt centru. Tas, savukārt, nozīmē graujošus uzbrukumus, kādus jau piedzīvojusi Harkiva, Sumi un Mariupole.- Parādās centieni ielenkt vairākas Ukrainas labākās militārās vienības, kuras koncentrētas pie līdzšinējās Donbasa frontes līnijas, lai nepieļautu to iejaukšanos kaujās citviet, tostarp Kijivā. (BBC)
Ukrainas valdība šodien evakuējusi 4000 cilvēku pa humānajiem koridoriem, apgalvojusi Ukrainas premjerministra vietniece Irina Vereščuka. Viņa apsūdzējusi Krievijas okupācijas spēkus Kijivas apgabalu pametošo civiliedzīvotāju apšaudīšanā. (SkyNews)
Protesta akciju ēterā sarīkojusi "Pirmā kanāla" redaktore Marina Ovsjaņņikova, vēsta tīmekļa medijs "Insider". Viņa nogādāta Ostankinas iekšlietu nodaļā. Pēc visa spriežot, viņai tiks sastādīts protokols pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa militārās cenzūras panta par Krievijas bruņoto spēku diskreditāciju. Pie Ovsjaņņikovas aizbraucis viņas advokāts Daņiils Bermans, pavēstīja cilvēktiesību aktīvists Pāvels Čikovs. https://www.delfi.lv/izklaide/televizija/krievijas-pirma-kanala-zinas-uzzib-pati-redaktore-ar-pretkara-plakatu.d?id=54149704
NATO dalībvalstu aizsardzības ministru sanāksmē šonedēļ galvenā uzmanība tiks pievērsta alianses turpmākajiem soļiem, lai pastiprinātu savu aizsardzības klātbūtni Austrumeiropā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, norāda NATO un ASV amatpersonas.Diskusijas daļēji koncentrēsies uz NATO ātrās reaģēšanas spēku iespējamu palielināšanu un iespējamu dislocēto karavīru skaitu palielināšanu Austrumeiropā. Paredzams, ka tiks apspriestas arī NATO austrumu flanga pretgaisa aizsardzības spējas. (CNN)
Krievijas spēku 1. martā okupētajā Melitopolē, kur pagājušās nedēļas izskaņā tika prettiesiski aizturēts pilsētas mērs Ivans Fjodorovs, bet nedēļas nogalē joprojām turpinājās protesti, pirmdien pirms krēslas no karogkāta pie administratīvās ēkas okupācijas spēki noņēmuši Ukrainas karogu.
Francijā pirmdien arestēti divi vīrieši, kuri dienu iepriekš ielauzušies ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušo znotu, Krievijas ķīmijas milža "Sibur" priekšsēdētāja vietnieku Kirilu Šamalovu saistītā villā valsts dienvidrietumu kūrortpilsētā Biaricā pie Biskajas līča. Aizturētie ir Pjērs Hafners un Baltkrievijas trimdas aktīvists Sergejs Saveļevs. Viņi paziņojuši, ka astoņu guļamistabu rezidenci vēlas piedāvāt no Ukrainas kara šausmām bēgošajiem. (Reuters)
Drona pārlidojums Mariupolei pirmdien, 14. martā, pēc pusotras nedēļas aplenkumā un nepārtrauktās artilērijas apšaudes ugunīs.https://twitter.com/tania20day092/status/1503363425006768134
Ķīna izrādījusi pazīmes, ka tā varētu militāri un finansiāli atbalstīt Krieviju laikā, kad tā īsteno uzbrukumu kaimiņvalstij Ukrainai, pirmdien sabiedrotos informējušas ASV. (CNN)
Ukrainas dienesti pēdējo 24 stundu laikā devušās uz vairāk nekā 600 izsaukumiem, tostarp vairāk nekā 250 izsaukumiem Krievijas apšaudes vietās. No sagrauto ēku gruvešiem šajā laikā izvilkti 50 cilvēki, norādīja valsts iekšlietu ministra vietnieks Jevgeņijs Jeņins.
Kopš Krievijas iebrukuma 24. februārī Ukrainas dienesti no apdraudētām un ielenktām pilsētām un ciemiem evakuējuši ap 548 000 civiliedzīvotāju, paziņojis valsts iekšlietu ministra vietnieks Jevgeņijs Jeņins. Pirmdien pēc pusotras nedēļas ielenkumā pirmo reizi izdevās sarīkot privāto automašīnu evakuācijas konvoju no Mariupoles. Tomēr humānās palīdzības sūtījuma pievešanu pilsētai, kurā katastrofāli trūkst pārtikas, ūdens un medikamentu, Krievijas spēki šodien divreiz bloķēja.
Kijevas tuvumā pirmdien ievainojumu guvis un ārstniecības iestādē smagā stāvoklī ievests ASV telekanāla "Fox News" žurnālists Bendžamins Hols, liecina internetā publiskota iekšējā vēstule televīzijas darbiniekiem.
Krievijas Pirmā kanāla ziņu pārraides laikā pirmdienas vakarā protestu pret karu Ukrainā sarīkoja televīzijā strādājošā Marina Ovsjanikova, ziņo Krievijas Libertārisma partijas līderis Jaroslavs Konvejs. https://twitter.com/YaroslavConway/status/1503442639257059328
"Trauksmes līmeņa palielināšana Krievijas kodolspēkos ir kaulus stindzinošs pavērsiens," atzīmēja Gutērešs.https://www.delfi.lv/news/arzemes/kodolkars-atkal-ir-iespejamibas-sfera-pauz-ano-generalsekretars.d?id=54149608
Slovākijā aizdomās par sadarbību ar Krievijas izlūkdienestiem kopš piektdienas aizturēti vismaz trīs cilvēki. Nacionālā kriminālaģentūra (NAKA) aizturējusi Slovākijas Aizsardzības ministrijas pulkvedi, Slovākijas Informācijas dienesta darbinieku un vēl kādu personu, kas ir saistīta ar valsts pārvaldes interneta vietni. Vismaz viena aizturētā persona noziegumā atzinusies. Slovākija pirmdien lēma izraidīt trīs Krievijas diplomātus, "pamatojoties uz Slovākijas izlūkdienestu vērtējumu". (DennikN)
Krievijas spēki šodien bloķējuši kārtējā humānās palīdzības konvoja ierašanos aplenktajā un agresoru smagi apšaudītajā un bombardētajā Mariupolē. Tas bijis jau otrais neveiksmīgais mēģinājums pilsētai piegādāt humāno palīdzību pēdējās diennakts laikā, ziņoja Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks. Mariupole ir ielenkta pusotru nedēļu un visu šo laiku Krievijas spēki grauj tās civilos rajonus. Par ūdens, pārtikas, zāļu un apkures trūkumu trauksme tika celta jau pirms nedēļas. Pilsētā palikušo skaits tiek lēsts ap 200 000, savukārt uz ielām un gruvešos līdz šim uzietas aptuveni 2000 uzbrucēju noslepkavotas personas.
Četri Krievijas izvērstā kara pretinieki naktī uz pirmdienu Londonā ieņēmuši Krievijas oligarha Oļega Deripaskas īpašuma balkonu, paziņojot, ka īpašumu atbrīvojuši. Visas dienas garumā aizvadot sarunas ar policiju, viņi aicināja šajā īpašumā izmitināt Ukrainas bēgļus. Ideju konfiscētajos un arestētajos sankciju sarakstos iekļauto Krievijas bagātnieku īpašumus izmantot Ukrainas kara bēgļu izmitināšanai izskanējis jau vairākkārt, tostarp arī no politiķu puses, bet galējs lēmums par to vēl nav pieņemts.
Krievijas iebrukums Ukrainā ietekmēs pārtikas pieejamību un izmaksas visā pasaulē, brīdina ANO Pasaules pārtikas programmas izpilddirektors. Viņš tvīto, ka Ukraina saražoja pietiekami daudz pārtikas, lai pabarotu savu valsti un 400 miljonus citu cilvēku visā pasaulē. Turklāt Ukraina nodrošinājusi pusi no Pasaules pārtikas programmas apgādes, kas ar pārtiku nodrošina 125 miljonus cilvēku visā pasaulē. (Sky News)
Harkivai tuvu esošās Čuhuivas skolā artilērijas šāviņa šķemba nogalinājusi 15 gadus vecu zēnu. Apšaudē cietušas arī tuvumā esošās dzīvojamās ēkas. (BBC)
Vismaz deviņi cilvēki gājuši bojā pēc šī rīta raķešu trieciena Rivnes televīzijas tornim Ukrainas ziemeļrietumos. Tornim, kas atrodas Antopi ciemā, un tuvējai administrācijas ēkai trāpījušas divas atsevišķas raķetes. Glābšanas darbi joprojām turpinās, un zem drupām aizvien ir cilvēki. Pēc trieciena plašā reģionā pārtrūkusi virszemes televīzijas un radio apraide.
Irāna iestājas pret Krievijas iebrukumu Ukrainā, pēc sarunas ar Irānas ārlietu ministru Hoseinu Amiru-Abdollajanu norāda viņa kolēģis Dmitro Kuleba. Telefonsaruna aizvadīta dienu pirms Amirs-Abdollajans ierodas vizītē Krievijas galvaspilsētā.
Krievijā klausītākais reperis Morgenshtern izdevis dziesmu "12", kuras noslēgumā iekļauti ukraiņu protestētāju saucieni Krievijas spēkiem, kādas ukraiņu mammas telefona zvana ieraksts, kā arī zīmīgs ir uzraksts uz noslēgumā redzamā puiša krekla - "Take your pills" (iedzer savas zāles) –, līdzīgi parādījušies uz plakātiem pretkara protestos Krievijā. Morgenshtern pērn jūlijā tika pasludināts par klausītāko Krievijas mākslinieku "Spotify", bet gada izskaņā pēc, visticamāk, safabricētas apsūdzības par narkotiku pārdošanu sociālajos tīklos valsti pameta.
Brīdis, kad šodien Kijevas Kurenivkas rajonā nogāzās Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas pārtvertas Krievijas spēku raidītas raķetes daļa. Iepriekš ziņots, ka traģiskajā incidentā miris viens cilvēks. https://twitter.com/nexta_tv/status/1503332925206581257
Uz Krieviju turpmāk būs liegts eksportēt automašīnas, kuru vērtība pārsniedz 50 000 eiro, atsaucoties uz Eiropas Savienības plāniem ziņo "Bloomberg". Krievijā nedrīkstēs ievest arī peldlīdzekļus, lidaparātus un motociklus, kuru vērtība pārsniedz 5000 eiro. Jaunie ierobežojumi primāri attieksies uz tiem ražotājiem, kuri paši nav paziņojuši par eksporta pārtraukšanu uz Krieviju.
Farmācijas milža "Pfizer" pārstāvji ziņo, ka apturēs investīcijas Krievijā, bet turpinās tai piegādāt medikamentus, visu peļņu no tiem ziedojot Ukrainas iedzīvotāju atbalstam.
Polijā, kas ir lielākā Ukrainas bēgļu uzņēmēja, līdz šim no kaimiņvalsts ieradušies 1,77 miljoni kara bēgļu. Svētdien, 13. martā, reģistrēti aptuveni 82 100 robežu šķērsojušie bēgļi, ziņo Polijas robežsardze. https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1503326468809666565
Atbilstoši jaunākajai "Taloustutkimus" veiktajai aptaujai par Somijas dalību NATO, 62% somu to atbalsta, 16% ir pret, bet 21% nav viedokļa/nezina. Iepriekšējā aptaujā, ko tā pati kompānija veica februāra beigās, par iestāju NATO bija 53% somu.
Krievijas spēku īstenotā Mariupoles dzemdību nama bombardēšanā smagi ievainotā grūtniece mirusi dzemdībās līdz ar mazuli, ziņo BBC. Sievietei, kuru mirkļus pēc uzlidojuma uz nestuvēm nofotografēja aģentūras AP fotogrāfs Jevgeņijs Maloletka, bijuši sašķaidīti iegurņa kauli un "atdalīta gūža". Kad ar ķeizargriezienu piedzimušais bērns nav izrādījis dzīvības pazīmes, sieviete kliegusi, lai ārsti viņu pašu nekavējoties nogalina. Mediķi jauno sievieti centušies glābt, taču tas vairs nav izdevies, vēsta britu raidsabiedrība, kuras žurnālisti sazinājušies ar slimnīcas pārstāvjiem.Piektdien jau ziņojām, ka cita fotogrāfa uzreiz pēc uzlidojuma nofotografētā grūtniece sagaidījusi meitiņu. Tomēr apstākļi pilsētā ir skaudri – trūkst ūdens, ēdiens un apkure, kā arī līdz pirmdienai, 14. martam, nav bijis iespējams no pilsētas evakuēties.
Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) aicina arī citas pašvaldības izveidot Ukrainas bēgļu koordinācijas centrus. https://www.delfi.lv/news/national/politics/iekslietu-ministre-aicina-ari-citas-pasvaldibas-izveidot-ukrainas-beglu-koordinacijas-centrus.d?id=54148980
Lielbritānijas Tieslietu ministrs Dominiks Rābs šodien apmeklē Starptautisko Krimināltiesu (SKT), lai piedāvātu Apvienotās Karalistes palīdzību pierādījumu vākšanā, kas varētu saukt pie atbildības Vladimiru Putinu par iespējamiem kara noziegumiem Ukrainā. (Sky News)
Līdz pirmdienai no Ukrainas uz kaimiņvalstīm ir aizbēguši vairāk nekā 2,8 miljoni cilvēku, tostarp 127 000 trešo valstu pilsoņu, paziņoja ANO aģentūra Starptautiskā Migrācijas organizācija (IOM).
Ukrainas prezidenta padomnieks Mihailo Podoļaks arī tviterī apstiprinājis, ka sarunas ar Maskavas pārstāvjiem turpināsies rītdien. "Sarunās līdz rītdienai ieturēta tehniskā pauze. [Pauze ieturēta saistībā ar] papildu darbu apakšgrupās un atsevišķu definīciju precizēšanu. Sarunas turpinās..." rakstīja Podoļaks. https://twitter.com/Podolyak_M/status/1503369315978027015
Ukraiņu sarunu vedējs ir pateicis, ka miera sarunas ar Krieviju šodien noslēgušas un atsāksies rītdien. Nav zināms, vai izdevies panākt progresu kādā no jautājumiem. Pirms dažām stundām Ukrainas prezidenta padomdevējs Mikhails Podoļaks sacīja, ka sarunas bija smagas, jo abu valstu politiskās sistēmas ir dažādas. (Sky News)
Sestdien, 12. martā, Cēsu pils parkā ar vairāku pašmāju rokgrupu dalību norisinājās atbalsta koncerts Ukrainai "Roks pret okupāciju". Pasākumā mūziķi vērsa uzmanību uz Krievijas cietsirdīgo un nepieņemamo iebrukumu, ar ziedojumiem aicinot atbalstīt ukraiņu tautas cīņu par brīvību. https://www.delfi.lv/kultura/news/music/foto-nedelas-nogale-cesis-izskanejis-koncerts-roks-pret-okupaciju.d?id=54148892
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis šonedēļ uzrunās ASV Kongresa deputātus, raksta "Sky News".
ANO Cilvēktiesību birojs (OHCHR) apstiprinājis, ka Ukrainā līdz 13.martam gājuši bojā vismaz 636 civiliedzīvotāji, tostarp 46 bērni. ANO norādīja, ka faktiskais upuru skaits, visticamāk, ir daudz lielāks, jo ir bijusi aizkavēšanās, saņemot un apstiprinot ziņojumus no tādām vietām, kurās notiek intensīva karadarbība, piemēram, Harkivas un Mariupoles. OHCHR ir aptuveni 50 darbinieki, kas ir iesaistīti cilvēktiesību uzraudzībā Ukrainā. (Al Jazeera)
Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba paziņojis, ka aizvadījis sarunas ar Zviedrijas ārlietu ministri Annu Lindu. Sarunā abi apsprieduši nepieciešamību ieviest jaunas un smagas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju. "Mums ir jākavē Krievijas kara mašīnas spēja veikt turpmākus kara noziegumus un nogalināt vairāk ukraiņu. Es arī uzsvēru nepieciešamību paātrināt Ukrainas pievienošanos ES," raksta Kuleba. https://twitter.com/DmytroKuleba/status/1503324979852681222
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sacīja, ka pirmdien ar Krieviju turpinās "sarežģītas sarunas". Krievijas-Ukrainas ceturtais sarunu raunds sākās šorīt. "Sarežģītas sarunas turpinās. Visi gaida ziņas. Šovakar ziņosim par iznākumu,” video vēstījumā sacīja Zelenskis. (CNN)
Lielbritānija izskata iespēju izmantot sankcionēto krievu oligarhu īpašumu izmantošanu ukraiņu bēgļu mitināšanai. Premjerministra Borisa Džonsona pārstāvis teica: "Tā noteikti ir iespēja, kuru mēs varam izskatīt. Mēs cītīgi strādājam, lai identificētu konfiscēto īpašumu izmantošanu, kamēr īpašniekiem sankcijas ir spēkā." (Sky News)
Pēc daudzu dienu ilgām neveiksmēm iedarbojies zaļais koridors civiliedzīvotāju evakuācijai no Krievijas bombardēšanā smagi cietušās Mariupoles. Pilsētas padome ziņo, ka pa ceļu Berdjanskas virzienā izdevies izbraukt 160 privātajām automašīnām.
Turcija nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā, taču tai ir jābūt uzmanīgai ar savu retoriku. Ankara ir atkarīga no Krievijas, un "Foreign Policy" palīdz saprast Turcijas politisko dinamiku. https://www.delfi.lv/news/arzemes/ka-krievijas-iebrukums-ukraina-ietekme-turcijas-arpolitikas-aprekinus.d?id=54148310
Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs norāda, ka Maskava plānoja izvairīties no civiliedzīvotāju upuriem un atturēties no iebrukuma lielākajās pilsētās, tostarp Kijivā. Taču savos komentāros, kas tika pārraidīti televīzijā "Rossija 24", Peskovs norāda, ka karadarbība pilsētās "neizbēgami novedīs pie liela upuru skaita civiliedzīvotāju vidū" un piebilst: "Aizsardzības ministrija, vienlaikus nodrošinot miermīlīgo iedzīvotāju maksimālu drošību, neizslēdz iespēju pilnībā kontrolēt lielākos iedzīvotāju centrus, izņemot zonas, ko izmanto humānai evakuācijai." Viņš arī saka, ka ASV un ES amatpersonas "spiež Krieviju uz lielāko Ukrainas pilsētu iebrukumu, lai uzliktu atbildību par civiliedzīvotāju nāvi mūsu valstij". "Mēs domājam, ka šāda nostāja ir provokatīva," viņu citē BBC. Peskova izteikumi rada malidinošu iespaidu par Krievijas izvērsto karu Ukrainā. Okupanti jau veikuši vairākus uzbrukumus dažādām Ukrainas lielpilsētām, tostarp Mariupolei, kur pastrādātas arī dažādās zvērības. Tāpat Krievija ir traucējusi humanās palīdzības piekļuvi kauju skartajām pilsētām, un ir veikusi apšaudes, kas nav ļāvušas evakuēt civiliedzīvotājus.
Viens cilvēks gājis bojā un seši ievainoti pēc tam, kad notriektas Krievijas raķetes atlūzas ietriecās dzīvojamo māju rajonā Kijivā, ziņo Ukrainas varas iestādes. Raķetes atlūzas iznīcināja autobusu un izraisīja ugunsgrēku dzīvojamajā ēkā galvaspilsētas Kureņivkas rajonā. Okupantu izšauto raķeti pārtvēra Ukrainas pretgaisa aizsardzība, paziņojis Ukrainas Valsts ārkārtas dienests. (BBC)
Krievijas spēki sabojājuši augstsprieguma līniju, kas savieno bijušo Čornobiļas atomelektrostaciju ar elektrotīklu, paziņoja Ukrainas valsts energokompānija. Bojājumi acīmredzot radušies drīz pēc elektrības padeves atjaunošanas objektam, taču BBC nav spējusi pārbaudīt šo ziņojumu. Tīkla operators saka, ka remonta brigādei nekavējoties jādod piekļuve vietai, lai pārbaudītu visus bojājumus. AES teritorija atrodas okupantu spēku kontrolē. (BBC)
Viktors Zolotovs, tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais un Nacionālās gvardes priekšnieks, atzinis, ka Krievijas "militārā operācija" Ukrainā nav notikusi tik ātri, cik Kremlis vēlējies."Es vēlētos teikt, ka jā, ne viss notika tik ātri, cik mēs vēlējāmies. Taču mēs virzāmies uz mērķi soli pa solim, un uzvara būs mūsu, " viņš sacīja. (The Guardian)
Grieķija piekritusi uzņemt papildu bēgļus, ziņoja Grieķijas premjerministrs Kirijakos Mitsotakis. Kopš kara sākuma Grieķijā ieradušies 9304 ukraiņu bēgļi, tostarp ap 3000 nepilngadīgie. (Die Zeit)
Daudzdzīvokļu ēka Mariupolē pēc okupantu veiktās apšaudes. Foto: AP/Scanpix/LETA
Ķīnas augstākā līmeņa diplomāts Jangs Dzječi ticies ar ASV nacionālās drošības padomnieku Džeiku Salivanu Romā, vēsta Ķīnas raidorganizācija "CCTV". Papildu detaļas par tikšanos Pekina neminēja. ASV un Lielbritānijai ir informācija, ka Maskava lūgusi Pekinu piegādāt tai ieročus un sniegt ekonomisko atbalstu. ASV ir bažas, ka Ķīna potenciāli traucēs Rietumu centieniem palīdzēt Ukrainai. (Sky News)
Vācijā līdz šim reģistrējušies vairāk nekā 146 000 cilvēku, kas bēg no kara Ukrainā, pirmdien paziņoja Iekšlietu ministrijas pārstāvis. Ministrijas pārstāvis preses konferencē sacīja, ka līdz šim reģistrējušies 146 998 cilvēki, un piebilda, ka patiesais bēgļu skaits, kas šobrīd atrodas Vācijā, varētu būt daudz lielāks. (Sky News)
Krievijas hokeja klubos šobrīd turpina strādāt četri Latviju pārstāvoši speciālisti, kuriem izmaiņas Sporta likumā varētu liegt strādāt Latvijas izlases rindās. https://www.delfi.lv/sports/news/hokejs/lhf-generalsekretars-krievija-stradajosajiem-treneriem-negribu-uzlikt-treknu-zimogu.d?id=54147686
“Bellingcat” pētnieks Kristo Grozevs stāsta, ka viņš zvanījis uz darbu vairākiem Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) augsta ranga virsniekiem, par kuriem klīst runas, ka viņi ir arestēti saistībā ar Krievijas uzbrukuma neveiksmēm Ukrainā. Neviens no viņiem telefonu nav pacēlis, kamēr citi kolēģi uz zvaniem atbildējuši, kas ir vēl viens apstiprinājums, ka viņi patiešām varētu būt arestā. Formāli, domājams, viņi aizturēti par lielu budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, veidojot aģentūras tīklu Ukrainā, kam bija jāpalīdz sagatavot veiksmīgs Krievijas iebrukums. Šim mērķim – izveidot aģentu tīklu drošības dienestos, armijā, politiskajās partijās, augstskolās un citur – tērēti “miljardi” (Grozevs gan neprecizē valūtu). Taču tā vietā, lai izveidotu reālu tīklu, kas nodrošinātu Krievijas spēku sagaidīšanu “ar ziediem”, 99 % naudas nozagti un aģentūras tīkls veidots no “mirušām dvēselēm”, pieļauj Grozevs, kurš vēl strādājot pie šīs versijas pārbaudes. “Ja tā ir, tad tās ir “mirušās dvēseles”, kas saņēma naudu, bet šī nauda atgriezās,” FSB darboņa iespējamos aresta iemeslus skaidro Grozevs. Kā otro iespējamo aresta iemeslu, kas, visticamāk, darbojas kopā ar pirmo, pētnieks min FSB sagatavotos ziņojumus par situāciju Ukrainā, kas nav paredzējuši tādu ukraiņu pretestību un atbalstu prezidentam Volodimiram Zelenskim.
Okupantu zaudējumi kopš invāzijas sākuma. Šie ir Ukrainas publicētie dati, to precizitāti nevaram apstiprināt. https://twitter.com/KyivIndependent/status/1503299403913830407
Izraēlas ārlietu ministrs Jairs Lapids saka, ka viņa valsts netiks izmantota, lai apietu ASV un citu rietumvalstu pret Krieviju noteiktās sankcijas. "Ārlietu ministrija koordinē šo jautājumu kopā ar partneriem, tostarp Izraēlas Banku, Finanšu ministriju, Ekonomikas ministriju, Lidostu pārvaldi, Enerģētikas ministriju un citiem," sacīja Lapids. (Al Jazeera)
Ukrainas prezidenta padomnieks Mihailo Podoļaks tviterī ievietojis fotogrāfiju no šodienas sarunām starp Maskavas un Kijivas delegācijām. "Saziņa tiek uzturēta, taču tas ir grūti. Nesaskaņu iemesls ir pārāk atšķirīgas [abu valstu] politiskās sistēmas". https://twitter.com/Podolyak_M/status/1503312641896370178
Iepriekš vēstījām, ka divi cilvēki gāja bojā pēc Krievijas artilērijas trieciena dzīvojamam rajonam Kijivas Oboloņas rajonā. Ukrainas Neatliekamās palīdzības dienests tagad ir pārskatījis šo skaitli, apstiprinot tikai vienu bojāgājušo. (Sky News)
“Radio Svoboda” ziņo, ka Krievijas civilās lidmašīnas jau diennakti lido bez sertifikāta par tehnisko piemērotību lidojumam. https://twitter.com/SvobodaRadio/status/1503249814460502019
Piekto dienu pēc kārtas tiek veiksmīgi evakuētas frontes pilsētas netālu no Ukrainas galvaspilsētas Kijivas, paziņojis reģiona gubernators Oleksijs Kuleba. "Uguns pārtraukšana mūsu reģionā ir spēkā, lai gan tā pastāv nosacīti," viņš sacīja, piebilstot, ka ik pa laikam tālumā no viņa atrašanās vietas bija dzirdami sprādzieni. (Sky News)
Bijušie sportisti Helmuts Balderis, Igors Miglinieks un Pāvels Seļivanovs vērsušies ar aicinājumu pie saviem bijušajiem cīņu biedriem un sporta sabiedrības apturēt Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu. https://www.delfi.lv/sports/news/basketbols/video-balderis-miglinieks-un-selivanovs-aicina-krieviju-partraukt-karu-ukraina.d?id=54143178
Mariupole jau tika paglābta no nonākšanas Krievijas kontroles zonā 2014. gadā. Pilsētai ir stratēģiska un simboliska nozīme. Vairāk par to, kā arī vairākus kadrus ar Mariupoles skatiem pirms pašreizējā ielenkuma var lasīt šeit: https://www.delfi.lv/news/arzemes/delfi-mariupole-milicis-no-doneckas-un-nemitigi-uzbrukuma-draudi.d?id=48262971&_escaped_fragment_=dgs%3Ddgslv-47316%3A5667849
"Instagram" vairs nav pieejams Krievijā. Lietojumprogramma pirmdien parādījās "ierobežoto" tiešsaistes resursu sarakstā, kuru publicējis Krievijas plašsaziņas līdzekļu regulators "Roskomnadzor".
Mariupole jau ilgstoši pakļauta Krievijas apšaudēm un bombardēšanai, humānā situācija pilsētā ir drūma, palīdzības kravas līdz šim Mariupoli nav sasniegušas. Neliels ieskats, kā virs pilsētas paceļas dūmu stabi.
Saskaņā ar Ukrainas amatpersonu sniegto informāciju kopš Krievijas invāzijas sākuma Ukrainā kopumā ir gājuši bojā 90 bērni. (Sky News)
Zaporižjas apgabalā okupanti apšaudījuši muzejrezervātu “Popova muiža”, paziņojusi Zaporižjas apgabala administrācijas Kultūras un informācijas departamenta vadītājs Vlads Moroko. Turklāt Krievijas karavīri no muzeja esot aiznesuši marmora klozetpodu no grāfu Popovu laikiem. Savulaik šo podu jau bija nozaguši boļševiki, bet vēlāk kāds no zagļu pēctečiem to atdevis muzejam. https://www.facebook.com/vladmoroko/posts/4811780212192829&show_text=true&width=500
Krievija nesaskata iemeslu ANO miera uzturētāju nosūtīšanai uz Ukrainu, ziņu aģentūra RIA citē Krievijas Ārlietu ministrijas teikto. Ministrijas Starptautisko organizāciju departamenta direktors Pjotrs Iļjičevs sacīja, ka miera uzturētāji nav vajadzīgi, jo Krievija visu kontrolējot. (Al Jazeera)
Krievijas-Ukrainas pārstāvju sarunas šodien tiek aizvadītas videokonferences formātā. Šorīt Ukrainas sarunvedējs Mihailo Podoļaks sniedza ieskatu par to, ko plānots apspriest. Viņš sacīja, ka lielākoties koncentrēsies uz pamiera panākšanu, Krievijas karaspēka izvešanu un drošības garantijām Ukrainai. Podoļaks sacīja, ka Ukrainas nostāja attiecībā uz pamieru paliek nemainīga. Viņš gan arī norādīja, ka, viņaprāt, Krievijas pusē joprojām valdot pārliecība, ka "19 dienas ilga vardarbība pret mierīgām pilsētām ir pareizā stratēģija". (Sky News)
https://www.delfi.lv/news/versijas/atis-klimovics-domajam-par-aktualako-jautajumu-ukrainas-debesu-noslegsanu.d?id=54147190
Vismaz divi cilvēki gājuši bojā un trīs ievainoti okupantu sarīkotajā uzbrukumā, kas pirmdienas rītā bija vērsts pret daudzdzīvokļu ēku Kijevas priekšpilsētā, ziņoja Ukrainas neatliekamā palīdzība. 15 cilvēki tika izglābti un 63 evakuēti pēc šāviņa trāpījuma deviņstāvu mājai. (CNN)
ASV amatpersonu apgalvojumus, ka Krievija lūgusi Pekinu sniegt tai militāru palīdzību Ukrainā, Ķīna nodēvējusi par "dezinformāciju". Vārdā nenosauktas amatpersonas vairākām ASV ziņu aģentūrām stāstīja, ka Krievija lūgusi Ķīnai palīdzību tās iebrukumā Ukrainā. Tas mudināja ASV brīdināt Pekinu, ka gadījumā, ja tā atbalstīs Maskavu, tai draudēs smagas "sekas". Taču, runājot preses brīfingā Pekinā, Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis apsūdzēja Vašingtonu "ļaunprātīgu" nepatiesu apgalvojumu izplatīšanā par Ķīnas lomu karā. Ķīnas pārstāvis uzsvēra, ka Ķīna ir "spēlējusi konstruktīvu lomu, mudinot [panākt] mieru un aicināt uz sarunām". (BBC)
Kopš iebrukuma Ukrainā, kas sākās 24. februārī, dienvidu ostas pilsētā Mariupolē gājuši bojā vismaz 2500 cilvēku. Šo skaitli šorīt apstiprināja Ukrainas prezidenta padomnieks Oleksijs Arestovičs. Viņš sacīja, ka datus apkopojusi Mariupoles pilsētas administrācija. Arestovičs apsūdzēja Krieviju par to, ka tā svētdien atkal neļāva humānajai palīdzībai sasniegt ielenkto pilsētu. (Sky News)
Portugālē notiek kriminālizmeklēšana pret rabīnu, kurš palīdzējis iegūt šīs valsts pilsonību Krievijas oligarham Romānam Abramovičam, paziņojušas Portugāles amatpersonas. https://www.delfi.lv/sports/news/3-puslaiks/abramovicam-jaunas-likstas-portugale-izmeklesana-par-krievu-miljardiera-pilsonibas-iegusanu.d?id=54146720
Ukraina apstiprināja, ka pirmdien tā mēģinās evakuēt iedzīvotājus caur desmit humānajiem koridoriem. Premjerministra vietniece Irina Vereščuka sacīja, ka evakuācija notiks netālu no Kijivas, kā arī Luhanskas reģionā valsts austrumos. Tāpat plānots sūtīt humāno konvoju uz aplenkto Mariupoles pilsētu. (Sky News)
"Tiem, kas ārzemēs baidās tikt “ievilkti 3. pasaules karā”. Ukraina veiksmīgi cīnās pret [Krieviju]. Mums vajag, lai jūs palīdzētu mums cīnīties. Nodrošiniet mūs ar visiem nepieciešamajiem ieročiem. Piemērojiet vairāk sankciju Krievijai un pilnībā izolējiet to. Palīdziet Ukrainai piespiest Putinu ciest neveiksmi, un jūs novērsīsit lielāku karu," tviterī raksta Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba. https://twitter.com/DmytroKuleba/status/1503278351145918467
Krievijas finanšu ministrija ziņojusi, ka Maskavai nāksies atmakasāt ārzemju valūtas parādus rubļos. Ministrija norāda, ka ir apstiprinājusi pagaidu procedūru ārvalstu valūtas parāda atmaksai, taču brīdināja, ka maksājumi tiks veikti rubļos, ja sankcijas neļaus bankām segt parādus emisijas valūtā. Ministrija ziņojumā apgalvoja, ka Krievijai ir pietiekami līdzekļu, lai laicīgi atmaksātu savus parādus, taču tā kritizēja Rietumvalstu sankcijas, kuras iesaldēja valdības un centrālbanku ārzemju valūtu kontus, lai izraisītu mākslīgu maksātnespējas stāvokli. (Al Jazeera)
Daži sankcijām pakļautie oligarhi savas jahtas nosargāt nepaspēja, bet dažiem oligarhiem "paveicās", ka jahta tobrīd atradās neitrālos ūdeņos vai pietauvota kādā no ostām ārpus ASV un Eiropas Savienības. https://www.delfi.lv/auto/zinas/krievijas-oligarhu-jahtas-glabinu-no-sankcijam-mekle-indijas-okeana.d?id=54146436
Ceturtais sarunu raunds starp Krieviju un Ukrainu sāksies šodien pulksten 10:30 pēc vietējā laika, vēsta Antons Geraščenko, Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks. Cerības uz diplomātisko progresu palielinājās pēc tam, kad Ukrainas delegācijas sarunu vedējs Mihails Podoļaks nedēļas nogalē raksturoja sarunas kā "konstruktīvas". "Krievija beidzot sāk runāt konstruktīvi," Podoļaks sacīja. "Es domāju, ka mēs sasniegsim rezultātus tuvāko dienu laikā." Atsevišķas sarunas starp ASV un Ķīnu arī norisināsies pirmdien, palielinoties uztraukumam, ka Pekina varētu sniegt palīdzību Krievijai karā. (BBC)
Pagājušajā nedēļā okupanti veica uzbrukumu dzemdību namam un bērnu slimnīcai Mariupolei. Kļuvis zināms, ka viena no uzbrukumā ievainotajām sievietēm ir mirusi. Miris ir arī bērns, ko viņa gaidīja. Sieviete esot nogādāta kādā citā slimnīcā. Ķirurgs norādījis, ka mazulis pasaulē nāca ar ķeizargrieziena palīdzību, taču viņam nebija "nekādu dzīvības pazīmju". "Vairāk nekā 30 minūšu ilga mātes reanimācija nedeva rezultātus," piebilda ārsts. (Sky News)
Jaunākā izlūkošanas informācija par karu Ukrainā, ko publicējusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija. Prezidenta Putina uzbrukuma Ukrainai dēļ vairāk nekā 2 500 000 bēgļu bijuši spiesti pamest savas mājas. Patvaļīgas Krievijas apšaudes un gaisa uzbrukumi izraisa plašus postījumus. ANO ziņo, ka kopš Krievijas iebrukuma sākuma jau gājuši bojā 1663 civiliedzīvotāji, taču reālie skaitļi varētu būt daudz lielāki. https://twitter.com/DefenceHQ/status/1503254410729771016
Svētdien notikušais Krievijas raķešu trieciens pa Starptautisko Miera uzturēšanas un drošības centru netālu no Polijas robežas liecina par to, ka Krievijas iebrukums Ukrainā nerit pēc diktatora Vladimira Putina plāna, uzskata ASV prezidenta nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans. To viņš stāstīja raidsabiedrības CNN ēterā. Putins ir vīlies par to, ka viņa karavīri nav sasnieguši tādu progresu, kā viņš bija iecerējis, tāpēc viņš paplašina mērķu skaitu un cenšas nodarīt postījumus katrā Ukrainas reģionā, skaidro Salivans. Vēstīts, ka pret militāro bāzi Jarovskas poligonā pie Krievijas robežas Krievija izšāva vairāk nekā 30 raķetes. Daļu no tām notriekusi Ukrainas pretgaisa aizsardzība, ziņo UNIAN. 35 cilvēki uzbrukumā gājuši bojā un 134 ievainoti.
Aizvadītajā naktī Krievijas raķešu trieciens vērsts pret administratīvajām ēkām Žitomiras apgabala pilsētciemā Staviščē, ziņo Ārkārtas situāciju dienests. Rezultātā sagrautas septiņas ēkas un cietuši četri cilvēki, bet iespējamo cietušo meklēšana turpinās. https://www.facebook.com/MNS.GOV.UA/posts/332327298935166&show_text=true&width=500
Pirmdien ap pieciem no rīta artilērijas šāviņš trāpījis pa daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku Kijivas Oboloņas rajonā, izraisot ugunsgrēku, paziņojis iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko. 
Krievijas prokuratūra virknei ārvalstu kompāniju piedraudējusi ar vadītāju arestu un īpašumu konfiskāciju par lēmumu pamest Krievijas tirgu un varasiestāžu kritizēšanu, atsaucoties uz saviem avotiem, vēsta “The Wall Street Journal”. Starp kompānijām, kas saņēmušas šādus draudus, ir “McDonald’s”, P&G, “Coca-Cola” un IBM. https://www.wsj.com/articles/russian-prosecutors-warn-western-companies-of-arrests-asset-seizures-11647206193
Krievijas gaisa triecienā bojāts televīzijas tornis Rivnes apgabalā, paziņojis apgabala administrācijas vadītājs Vitālijs Kovaļs.
Krievijas iebrukums Ukrainā ir novērsis uzmanību no kādas citas problēmas. Pasaules Veselības organizācija (PVO) brīdina, ka karš varētu pastiprināt Covid-19 pandēmiju. Pastāv risks, ka Ukrainas zemo vakcinācijas rādītāju dēļ var pieaugt Covid-19 gadījumu skaits, turklāt vairāk nekā divi miljoni no Ukrainas devušies uz ārzemēm, tostarp vietām, kur arī ir zemi vakcinācijas rādītāji. Ukrainā vakcinēti ir 34% iedzīvotāju, bet kaimiņos esošajā Moldovā – 29%. No 3. līdz 9. martam Ukrainā un kaimiņvalstīs fiksēts 791 021 jauns Covid-19 gadījums un 8012 nāves gadījumi, liecina PVO dati. (CNN)
Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (ICRC) aicina uz tūlītēju rīcību, lai novērstu “sliktāko scenāriju” simtiem tūkstošiem Mariupolē iesprostotajiem civiliedzīvotājiem. ICRC aicina karojošās puses vienoties par pamieru, lai dotu civiliedzīvotājiem drošu iespēju izkļūt no pilsētas. (CNN) Mariupolē cilvēki uzturas neapkurinātos pagrabos, trūkst pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču. Daudzi ēst gatavo uz ugunskuriem. Amatpersonas ziņo par vairāk nekā 2000 bojāgājušajiem, tomēr šis skaits nav pilnīgs, jo daudzi vēl atrodas zem drupām. Daļa bojāgājušo jau guldīti masu kapos, bet citi turpina mētāties uz ielām, jo Krievijas apšaudes turpinās.
Mariupolē situācija joprojām ir drūma. Svētdien amatpersonas apstiprināja, ka humānās palīdzības konvojam ar pārtiku, ūdeni un medikamentiem joprojām nav izdevies iekļūt pilsētā. Konvojs ir iestrēdzis Krievijas spēku kontrolētajā ostas pilsētā Berdjanskā. Berdjanskai 2014. gadā izdevās apturēt “krievu pavasari”, par to var lasīt šeit: https://www.delfi.lv/news/arzemes/delfi-berdjanska-azova-sirds-un-patriektais-krievu-pavasaris.d?id=48233967
https://www.delfi.lv/news/arzemes/krievija-lugusi-militaru-un-ekonomisku-palidzibu-kinai-zino-mediji.d?id=54146604
Ukrainas ģenerālprokurors sācis izmeklēšanu par valsts nodevību pret Krievijas okupētās Melitopoles jauniecelto vadītāju Gaļinu Daņiļčenko. Gaļina Daņiļčenko svētdien televīzijas videomateriālā sacīja, ka šajā reģionā sāks raidīt "Krievijas televīzijas kanāli", jo esot liels "uzticamas informācijas deficīts". Daņiļčenko mēra amatā tika iecelta pēc tam, kad līdzšinējo ievēlēto mēru Ivanu Fjodorovu piektdien aizturēja bruņoti vīrieši. Pēc viņa aizturēšanas Krievijas atbalstītā Luhanskas separātiskā apgabala prokuratūra apsūdzēja Fjodorovu terorisma nodarījumos. Savukārt Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pieprasīja viņa tūlītēju atbrīvošanu, sakot, ka "nolaupīšana" ir "noziegums pret demokrātiju". (CNN)
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons paziņojis, ka Apvienotā Karaliste piegādās Ukrainai vairāk nekā 500 ģeneratorus. Ģeneratori nodrošinās enerģiju būtiskiem pakalpojumiem, tostarp patversmēm un slimnīcām. Tie arī piegādās pietiekami daudz enerģijas, lai apgādātu 20 000 māju. Šis lēmums pieņemts pēc Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska tieša ģeneratoru pieprasījuma Lielbritānijai. Džonsons sacīja, ka ģeneratori palīdzēs atvieglot visā Ukrainā piedzīvotos elektroenerģijas padeves pārtraukumus. Viņš piebilda, ka tas arī "palīdzēs uzturēt vitāli svarīgu dienestu darbību, lai Ukrainas iedzīvotāji varētu turpināt aizstāvēt savu valsti". (BBC)
Svarīgākais līdz šim: Krievija lūgusi Ķīnai ekonomisku un militāru atbalstu, to vairākiem ASV medijiem atklājušas ASV amatpersonas. Vašingtona brīdina, ka Pekinai jārēķinās ar “smagām” sekām, ja tā palīdzēs Maskavas iebrukumam Ukrainā. Svētdien Krievija vairāk nekā 30 raķetes raidījusi pa militāro bāzi Ukrainas rietumus netālu no Polijas robežas un Ļvivas. 35 cilvēki ir nogalināti un vairāk nekā 130 ievainoti. No Krievijas spēku ielenktās un smagi apšaudītās Mariupoles joprojām nav izdevies evakuēt civiliedzīvotājus. Pilsētā nogalināto mierīgo iedzīvotāju skaits pārsniedz 2000, liecina jaunākās amatpersonu aplēses. Pirmdien videoformātā notiks nākamās Ukrainas un Krievijas sarunas. Krievijas spēki bloķē Ukrainas Melnās jūras piekrasti un valsts ir nogriezta no starptautiskajiem jūras tirdzniecības ceļiem, paziņoja Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.
Labrīt, cienījamie lasītāji! Turpinām sekot notikumiem Ukrainā. Par to, kas notika vakar, var lasīt teksta tiešraides arhīvā šeit: https://www.delfi.lv/news/arzemes/okupantu-uzbrukumos-mariupolei-nogalinati-vismaz-2100-civiliedzivotaji-teksta-tiesraide.d?id=54145056

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Krievija Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form