Krievijas iejaukšanās ASV vēlēšanās esot muļķības, skaidro Lavrovs
Foto: Reuters/Scanpix

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs sestdien par muldēšanu nosauca Maskavas virzienā raidītās apsūdzības par iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā.

"Kamēr mēs neredzēsim faktus, viss pārējais būs muldēšana," viņš paziņoja Minhenes Drošības konferencē dienu pēc tam, kad ASV varasiestādes izvirzīja apsūdzības 13 Krievijas pilsoņiem un trim juridiskajām personām par iejaukšanos ASV vēlēšanās.

"Es nevēlos reaģēt, jo publicēt var visu, ko vien vēlas. Mēs redzam, kā pavairojas apsūdzības, paziņojumi," viņš norādīja, atbildot uz jautājumu par izvirzītajām apsūdzībām.

Daudzas ASV amatpersonas, tostarp viceprezidents Maiks Penss, "noliegušas, ka kāda valsts būtu ietekmējusi vēlēšanu rezultātus", paziņoja Lavrovs.

Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova iepriekš 13 Krievijas pilsoņu apsūdzēšanu bija nosaukusi par absurdu.

Savukārt ASV prezidenta Donalda Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Herberts Reimonds Makmāsters, kurš konferenci uzrunāja uzreiz pēc Lavrova, uzsvēra, ka aizvien grūtāk būs noslēpt "pierādījumus" par centieniem "iejaukties mūsu demokrātiskajā procesā".

"Mēs kļūstam aizvien prasmīgāki, izsekojot šīs spiegošanas un graujošo darbību avotus, un kā jūs redzat Federālā izmeklēšanas biroja apsūdzībās, pierādījumi ir patiešām neapstrīdami un brīvi pieejami," paziņoja Makmāsters.

Viņš arī pieļāva, ka Krievijas varasiestādes varētu pārdomāt savus centienus ietekmēt vēlēšanas ārvalstīs, "jo tie vienkārši nedarbojas".

Īpašā prokurora Roberta Millera birojs piektdien paziņoja, ka izvirzītas apsūdzības 13 Krievijas pilsoņiem un trim juridiskajām personām par iejaukšanos ASV vēlēšanās.

Kā paziņoja Millera birojs, kas vada izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, neviens no apsūdzētajiem neatrodas apcietinājumā.

Tikmēr ASV ģenerālprokurora vietnieks Rods Rozenšteins paziņojis, ka apsūdzības rakstā nav apsūdzību, ka Krievijas iejaukšanās izmainījusi prezidenta vēlēšanu iznākumu.

Tags

Ārlietu ministrija ASV Krievija Maiks Penss Maskava Sergejs Lavrovs

Comment Form