Krievijas robežsargi atteikušies vēlreiz tikties ar igauņu kolēģiem Kohvera lietā
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Krievijas robežsargi trešdien atteikušies no iepriekš norunātās tikšanās ar igauņu kolēģiem nolaupītā Igaunijas Drošības policijas (KaPo) darbinieka Estona Kohvera lietā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šīs tikšanās laikā Luhamā robežkontroles punktā bija paredzēts parakstīt protokolu par Igaunijas valsts robežas pārkāpumu saistībā ar Kohvera nolaupīšanu, kurā atzīts, ka notikuma vietā atklātas pēdas, kas no Krievijas ved uz Igauniju un atpakaļ, liecinot, ka Kohvers aizturēts robežas Igaunijas pusē.

Jau incidenta dienā, 5.septembrī, šādu notikuma vietas apskates protokolu bija parakstījuši abu pušu atbildīgo amatpersonu palīgi, tomēr pirmdien pusēm četru stundu laikā neizdevās panākt vienprātību attiecībā uz dokumenta detaļām un tika norunāts vēlreiz tikties trešdien.

Kā sprieda speciālisti, acīmredzot protokola rakstīšanas brīdī Krievijas robežsargi vēl nav bijuši informēti par Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) operāciju, kurā tika nolaupīts Kohvers.

Igaunija pazaudēja sakarus ar Kohveru piektdien, kad viņš pie Luhamā robežpārejas punkta izmeklēja ar kontrabandu saistītu noziegumu. Nākamreiz viņš tika redzēts tikai Krievijas televīzijā.

Igaunija uzskata, ka Kohvers tika nolaupīts, bet Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) paziņojis, ka viņš arestēts aizdomās par spiegošanu.

Par Kohvera aizturēšanu Maskava Igauniju oficiāli informēja tikai pirmdien, lai gan saskaņā ar pašas Krievijas likumdošanu ārvalstnieka aizturēšanas gadījumā tas jāizdara 12 stundu laikā. Krievija nepildīja arī starpvalstu vienošanos, kas paredz, ka 72 stundu laikā jānodrošina tikšanās ar aizturētajiem.

Iespēja tikties ar Kohveru, kurš atrodas apcietinājumā Maskavā, Igaunijas pārstāvim tika dota tikai otrdien. Turpmāk Kohvers varēs sazināties ar konsulu pa telefonu, bet pirms katras tikšanās būs nepieciešama īpaša atļauja.

ASV Valsts departamenta oficiālā pārstāve Marija Harfa Igaunijas raidorganizācijai ERR paziņojusi, ka Savienotās Valstis aicina Krieviju nekavējoties nokārtot Kohvera atbrīvošanu.

Tags

Igaunija Krievija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form