Krievijas robežsargi par maluzvejniecību aizturējuši Igaunijas zvejniekus
Foto: LETA

Krievijas robežsargi par maluzvejniecību aizturējuši Igaunijas uzņēmumam piederošu zvejas kuģi ar Somijas karogu un tā apkalpes locekļus, Igaunijas pilsoņus.

Igaunijas Ārlietu ministrijā informēja, ka cenšas noskaidrot notikušā apstākļus, bet pagaidām incidentā iesaistītie Igaunijas pilsoņi ministrijas palīdzību neesot lūguši.

Krievijas Federālā drošības (FDD) dienesta Kaļiņingradas robežsardzes pārvaldes paziņojumā teikts, ka šīs pārvaldes krasta apsardzes darbinieki 10. maijā par maluzvejniecību aizturējuši Somijas zvejas kuģi "Roxen".

"Krievijas FDD Kaļiņingradas reģionālās robežsardzes departamenta krasta apsardzes darbinieki 10. maijā, pārbaudot Somijas zvejas kuģa "Roxen", kas atradās Krievijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā, atklāja, ka šis kuģis veica ūdens bioloģisko resursu ieguvi, pārkāpjot Krievijas likumu normas," lasāms paziņojumā.

Pārbaudes laikā uz kuģa atrastas vairāk nekā 7,5 tonnas nelegāli nozvejotu zivju. Sākotnējās aplēses liecina, ka radīto zaudējumu vērtība pārsniedza 49 miljonus Krievijas rubļu (674 tūkstoši eiro), norādīts paziņojumā.

Igaunijas laikraksts "Postimees" vēstīja, ka "Roxen" pieder Hāpsalu uzņēmumam "Morobell", kas veic nozveju Baltijas jūrā. Nozvejas tiesību un kvotu dēļ kuģim ir Somijas karogs.

"Morobell" vadītājs Raivo Baums "Postimees" sacīja, ka "Roxen" Krievijas ekonomiskajā zonā nonācis elektroniskās kartes kļūmes dēļ. Kuģis kļūmes dēļ zveju turpinājis divas stundas, nozvejojot 7,5 tonnu brētliņu, kas kļuva par iemeslu Krievijas apsūdzībām.

Uz kuģa atradās 340 tonnas likumīgi iegūtu zivju, un kuģim bija jādodas izkraut lomu Dānijā. Baums pieļāva, ka Krievijas varasiestādes atļaus izkraut likumīgi iegūtās zivis.

Par notikušo sākta izmeklēšana, kuģis aizturēts un aizvests uz Kaļiņingradas zvejas ostu. Kuģa kapteinim draud atbildība saskaņā ar Krievijas likumiem.

Somijas laikraksts "Helsingin Sanomat", atsaucoties uz Somijas ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā, vēstīja, ka visi "Roxen" apkalpes locekļi ir Igaunijas pilsoņi, un neviens Somijas pilsonis incidentā nav iesaistīts. Somijas ģenerālkonsulātā norādīja, ka tā mērķis ir panākt ātru lietas izskatīšanu un pēc iespējas ātrāku kuģa un kravas atbrīvošanu.

Source

LETA

Tags

Baltija Igaunija Krievija Somija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form