Krimas parlamentārieši ar 'pievienošanās lūgumu' dosies uz Maskavu
Foto: stock.xchng

Krimā pirmdienas rītā paredzēts pasludināt svētdien notikušā referenduma rezultātus, bet Krimas Augstākā padome rīta sēdē gatavojas pieņemt lēmumu vērsties pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina ar lūgumu pievienot Krimu Krievijas Federācijai, kas kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo pussalu.

Jau pēcpusdienā Krimas parlamenta delegācija izlidos uz Maskavu, lai kopā ar Krievijas parlamentu strādātu pie šā jautājuma, paziņojis patvaļīgi ieceltais Krimas premjerministrs Sergejs Aksjonovs, norādot, ka Krima gatavojas iekļauties Krievijas sastāvā "cik vien drīz iespējams, bet vienlaikus ievērojot visas juridiskās procedūras".

Kā paziņojusi referenduma rīkošanas komisija, apkopojot biļetenus no 75% balsošanas iecirkņu, 95,7% balsotāju atbalstījuši Krimas pievienošanu Krievijai.

Komisijas priekšsēdētājs MIhails Mališevs norādījis, ka vēl 3,2% balsojuši par Krimas palikšanu Ukrainas sastāvā un 1,1% biļetenu atzīti par nederīgiem.

Vēlētāju aktivitāte, pēc viņa teiktā, Krimā kopumā sasniegusi 82,7%, tostarp Krimā 81,4% un Sevastopolē - 89,5%.

"Mēs esam uzvarējuši. Mēs, Krimas iedzīvotāji, divu nedēļu laikā esam apgriezuši pasauli kājām gaisā un pateikuši, ka atgriežamies mājās, Krievijā," paziņojis Krimas Augstākās padomes priekšsēdētājs Vladimirs Konstantinovs.

"Mēs to esam paveikuši pateicoties jums, pateicoties Krievijas, tās tautas, tās prezidenta atbalstam, un šo uzvaru neviens mums neatņems," izteicies Aksjonovs.

Tikmēr Ukrainas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Aleksandrs Čerņenko, kas pats apmeklējis vēlēšanu iecirkņus Krimā, norādījis, ka vēlēšanu aktivitātes rādītāji ir falsificēti. Iecirkņos veidoti tā dēvētie papildu saraksti, kuros ierakstīts katrs, kas vien vēlas, tai skaitā Krievijas pilsoņi. Cilvēkiem nav tikusi liegta iespēja balsot vairākos iecirkņos.

Līdzīgu viedokli izteicis arī bijušais Krimas tatāru tautas padomes Medžlisa priekšsēdētājs Mustafa Džemiļevs, kas iepriekš norādīja, ka referendumu boikotējuši 99% Krimas tatāru, savukārt Krievijas valsts kontrolētās sabiedriskās domas pētījumu aģentūras VCIOM vadītājs Valērijs Fjodorovs paziņojis, ka Krimas tatāri nebūt neesot boikotējuši referendumu. Džemiļeva sacīto viņš nosaucis par "politisku spekulāciju", bet Aksjonovs paziņojis, ka "saskaņā ar provizoriskām aplēsēm" referendumā piedalījušies 30-40% Krimas tatāru.

Referendumu par nelikumīgu atzīst ASV, Kanāda, Lielbritānija, Francija, Itālija un Turcija, savukārt Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka tas noticis noticis "saskaņā ar starptautisko tiesību normām un ANO statūtiem".

Source

LETA

Tags

Konflikts Ukrainā Krievija Krima Ukraina
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form