Kuveitā ceturtdien notiek parlamenta vēlēšanas, un pirmo reizi šajā valstī vēlēšanās piedalās arī sievietes.
Opozīcija apsūdz valdību, kas ir cieša ASV sabiedrotā, mēģinājumā pārvērst parlamentu manipulējamā asamblejā.
Kuveitā nestabilo opozīciju veido 29 reformas atbalstošie bijušie parlamentārieši, islāmisti un liberālie grupējumi. Politiskās partijas šajā valstī ir aizliegtas.
Pagājušā gada maijā parlaments pieņēma likumu, kas sievietēm atļauj gan vēlēšanās balsot, gan pretendēt uz kādu no 50 vietām Nacionālajā asamblejā, izvirzot savas kandidatūras.
Vēlēšanās kandidē vairāk nekā 250 cilvēku. Neskatoties uz iebiedēšanu, kandidātu skaitā ir 28 sievietes.
"Sieviešu piedalīšanās vēlēšanās padara šo dienu Kuveitai vēsturisku. Jebkuras sievietes panākumi būs uzskatāmi par visu Kuveitas, Persijas līča un arābu sieviešu uzvaru," norādīja viena no kandidātēm, ASV izglītību ieguvusī Fatima al Abdali.
Daudzi eksperti pauda viedokli, ka konservatīvo grupējumu balsojums kaitēs sieviešu kandidāšu izredzēm, savukārt pašas kandidātes uzskata, ka asamblejā varētu iekļūt viena vai divas, jo valstī 57% no 340 000 balsstiesīgajiem iedzīvotājiem ir sievietes.
Savukārt lielākā daļa ekspertu uzskata, ka sieviešu dzimuma kandidātēm ir ļoti maz izredžu tikt ievēlētām, ņemot vērā pieredzes trūkumu politikā, lielo konkurenci un minimālo laiku priekšvēlēšanu kampaņu sagatavošanai.
Opozīcija vēlēšanas nodēvēja par "cīņu starp labo un ļauno" un apsūdzēja vairākus valdības ministrus un valdošās ģimenes locekļus nelikumīgās darbībās, piemēram, balsu pirkšanā. Valdība izteiktās apsūdzības noliedza.